Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gigantyczna asteroida zbliża się niebezpiecznie do Ziemi

Dość duża asteroida nazywa się 2021 NY1 i dwukrotnie obrała orbitę, która przecina Ziemię. Sprawa ściśle śledzona przez NASA!

też zobaczyć

Za kilka dni zobaczysz Ziemię przechodzącą obok asteroidy, której teraz obawiają się naukowcy. sklasyfikowany jako asteroida Potencjalnie niebezpieczny przez NASA i Jet Propulsion Laboratory (JPL), 2021 NY1 powinien minąć jak najszybciej tr, w odległości 1 498 113 km z większą dokładnością, 22 września.

Pixabay

Asteroida trzy razy większa od Statuy Wolności

Aby dać ci relatywne wyobrażenie o odległości, pamiętaj, że Księżyc znajduje się w odległości 384 400 kilometrów od Ziemi.

Według szacunków NASA to asteroida Jego średnica waha się od 130 do 300 metrów, czyli około trzy razy więcej niż Statua Wolności, i porusza się z prędkością 9,4 km/s. Nawiasem mówiąc, 2021 NY1 jest klasyfikowana jako asteroida Apollo, na podstawie jej jasności i tego, jak dobrze odbija światło.

Możesz wejść na stronę Niebo na żywo W celu monitorowania ścieżki asteroidy w czasie rzeczywistym ze ścieżką planety Ziemia. O ile możemy wam powiedzieć, można szybko zdać sobie sprawę, że te dwie istoty ściśle podążają za sobą.

Capture d’écran / Sky Live

Mówiąc z innej perspektywy, ta masywna asteroida jest jednym z 17 obiektów kosmicznych, które mają flirtować z naszą planetą. NASA skorzystała z okazji, by przypomnieć, że głównym zagrożeniem pozostaje asteroida o nazwie Bennu, która jest uważana za „potencjalne zagrożenie” dla życia ludzkiego, która może zderzyć się z Ziemią do 2300 roku.

READ  Czy wzrost czarnych dziur można powiązać z ekspansją wszechświata?