Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Reakcja Thomasa Bisqueta na stację sfotografowaną przez statek marynarki wojennej

Wygląda na to, że nic nie umknie radarom MongaNawet mała stacja, która obraca się na wysokości 400 km! Unikalny w Europie, ten francuski okręt wojenny ma potężne radary zdolne do śledzenia szczątków orbitalnych. Obecna rezydencja Tomasz Bisket Dzięki temu można go sfotografować bez większych trudności, co zaskoczyło astronautę.

„Nie możemy dłużej zachować spokoju bez bycia obserwowanym”.

Thomas Pesquet myślał, że może ułatwić sobie eksperymenty, z dala od wzroku wszystkich oczu na Ziemi… ale tak było Bez polegania na technologicznej sile Mong !

Druga co do wielkości łódź we francuskiej marynarce wojennej po lotniskowiec Charles de GaulleMonge jest prawdziwym pływającym centrum testowym. Jego radary są tak zaawansowane, że są w stanie „Podążaj ścieżką obiektu wielkości monety kilkaset kilometrów dalej‘”, wskazuje na Ministerstwo Obrony.

Jeśli chodzi o statek, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (długość stu metrów) wydaje się być łatwo zauważalnym kosmicznym gigantem. Ciesząc się pomysłowością francuskiej marynarki wojennej, Thomas Bisquet napisał na Twitterze: „Nie możemy dłużej milczeć przez 5 minut, nie zauważając hehehe, ale jak daleko musimy się posunąć? Z pozdrowieniami dla wszystkich żeglarzy MarineNationale!

budynek naukowy

Chociaż Monge może od czasu do czasu obserwować przestrzeń kosmiczną, jej główną misją jest: Odwieść inne kraje od użycia broni jądrowej przeciwko Francji i jej sojusznikom.

Statek regularnie przeprowadza testowy start rakiet balistycznych w celu „Zapewnij bezpieczeństwo w okolicy miski“I”Sprawdź wydajność pociskuDzięki baterii radarów, anten i czujników Monge naprawdę może Dokładnie przywróć ścieżkę ciała Stąd od a Pocisk o dużej prędkości.

READ  Covid-19 we Francji: 243 zgony i ponad 5500 osób na oddziale intensywnej terapii

Jednak zgodnie z definicją Departamentu Obrony Monge jest przede wszystkim budynkiem naukowym, który nieNieuczestniczenie we wdrażaniu broni jądrowej odstraszania”.