Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Złoto: spragniona złota Polska planuje dokupić dodatkowe 100 ton

(PFM Force) – Narodowy Bank Polski podwoił już swoje rezerwy złota (do 229 ton), aby zostać jego prezesem na drugą kadencję, na czele z Adamem Klipińskim. A w najbliższych latach polski Bank Centralny chce kupić ponad 100 ton.

To w pełni akceptowany symbol: dla Adama Klaubińskiego, prezesa Narodowego Banku Polskiego („Narodov Bank Bolsky”) od 2016 roku, rezerwy złota stanowią siłę kraju, a przynajmniej jego gospodarkę.

Do końca swojej pierwszej kadencji w przyszłym roku Adam Klaubiski po raz drugi zgłosił swoją kandydaturę, biorąc pod uwagę, że rola ta wymaga kontynuacji od dwóch do sześciu lat. Klabski, który podczas szkolenia miał okazję obserwować ekonomistę pełniącego funkcję trenera Banque de France, prowadził kampanię na rzecz Solidarnocka w latach 70. i 80. XX wieku, stając się doradcą ekonomicznym prezydenta Leca Kościuszki w 2009 roku, a następnie dwukrotnie ministrem. , Następnie dołącz do Komitetu Polityki Pieniężnej. Na wniosek obecnego prezydenta Andrzeja Dudy Sejm wybrał go na prezesa Banku Centralnego.

Pozycja złota jest zawsze jasna: zatrzymać jak najwięcej. W poniedziałek spółka relacjonowała podczas konferencji prasowej w Warszawie BloombergPolska argumentuje, że za jego kadencji rezerwy złota podwoiły się do 229 ton. Kraj był tymczasowo największym nabywcą złota w 2019 roku, wyprzedzając drugie miejsce za Rosją, co podkreśla Laurent Swartz, dyrektor DLO Comptroller National. Oprócz zakupów Adam Klabiski załatwił w 2019 roku zwrot w imieniu kraju 100 ton złota przechowywanego do tej pory w Wielkiej Brytanii.

Cel 20% w zakresie rezerw walutowych

W przypadku ponownego wyboru ekonomista chce zwiększyć udział złota w całkowitych rezerwach walutowych kraju do 20% zamiast obecnych 9%. Zakupione sztabki z pewnością będą przechowywane na miejscu. „Ma to między innymi znaczenie w postrzeganiu naszego kraju” – powiedział bliskiej władzy polskiej gazecie.

READ  „Kluczowymi przekaźnikami chińskich wpływów w UE są kraje takie jak Polska na czele wojny na Ukrainie”.

Jednocześnie Klabsky obiecuje, że rolą Narodowego Banku będzie rewitalizacja gospodarki i inwestycje w przyszłość, zwłaszcza poprzez finansowanie budowy elektrowni atomowej.

Jeśli jest BNP Według obliczeń National Gold Counter, jego prezydent realizuje planowaną politykę skupu złota, kraj ten będzie posiadał więcej złota niż Arabia Saudyjska i zajmie 17. miejsce na świecie pod względem zapasów żółtego metalu. „Złoto jest zatem instrumentem suwerenności finansowej” – podsumowuje Laurent Swartz.

Guilloma Bayer – © 2021 PFM Force