Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Złośliwe oprogramowanie: otrzymasz tę wiadomość e-mail, ale nie klikaj!

Niebezpieczny koń trojański oparty na Javie jest wdrażany na twoich komputerach za pomocą złej technologii.

Uważaj na to nowe zagrożenie podczas przeglądania wiadomości e-mail. Obecnie trwa duża kampania phishingowa, mająca na celu zainstalowanie niebezpiecznego wirusa komputerowego Komputer z systemem Windows. Zagrożenie jest tak poważne, że Microsoft ostrzega swoich użytkowników na Twitterze.

Odpowiada na imię StratI stara się wydobyć od Ciebie cenne informacje. Aby to zrobić, rejestruje znaki wpisywane na klawiaturze, aby odkryć nazwy użytkownika i hasła. Jedna rzecz prowadzi do drugiej, będzie mógł utorować sobie drogę do złota Twoje konto bankowe, Jeśli dzwoniłeś z zainfekowanego komputera.

Sposób działania jest następujący. Prawdopodobnie otrzymasz wiadomość e-mail – która może przybierać różne formy – informującą o tym, co nazywa się płatnością. Aby sprawdzić kwotę, kliknij załączony dokument PDF. I tutaj aktywuje się złośliwe oprogramowanie.

Klikając pozornie nieszkodliwy plik PDF, natychmiast instalujesz STRRAT-a, z całym ryzykiem, jakie się z tym wiąże. Hakerzy stojący za tym mogą monitorować twoje działania, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jeśli jesteś do tego przyzwyczajony, złośliwe oprogramowanie podszywa się pod tandetny ransomware, podczas gdy mamy do czynienia z niebezpiecznym koniem trojańskim.

Na razie jedynym sposobem na uniknięcie STRAT jest zachowanie szczególnej podejrzliwości podczas przeglądania e-maili. Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows, unikaj otwierania załącznika, jeśli to możliwe, chyba że znasz odbiorcę. Oprogramowanie antywirusowe zdolne do skanowania skrzynki pocztowej może również uratować życie w tych trudnych czasach.

READ  Tylko ludzie z wyższym IQ będą wiedzieć, który przewód jest podłączony do banana na tym zdjęciu w mniej niż 14 sekund

Chroń się przed złośliwym oprogramowaniem dzięki Bitdefender