Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Złagodzenie warunków odszkodowania za straty od czerwca

W poniedziałek Minister Gospodarki ogłosił, że restauracje, kawiarnie, firmy kulturalne czy firmy eventowe, które zostaną częściowo ponownie otwarte, będą od czerwca kwalifikować się do Funduszu Solidarności, nawet jeśli ich strata w sprzedaży będzie mniejsza niż 50%.

Bruno Le Maire powiedział w RTL: „Od początku czerwca dla hotelarzy, kawiarni, restauracji, świata kultury, pokazów i wydarzeń będziesz miał dostęp do Funduszu Solidarności, bez względu na to, jak bardzo stracisz wolumen sprzedaży”.

Minister wziął na przykład „właściciela restauracji, który otwiera się ponownie, ale tylko na balkonie, który straci 30-40% sprzedaży”.

„Będzie się kwalifikował do Funduszu Solidarności z numerem kompensacyjnym, który przydzielimy dziś po południu specjalistom z hotelu, restauracji i kawiarni” – dodał Le Maire. Powiedział: „Powitał ich o trzeciej po południu” i „Jutro sektor Hadath”.

„Zatrzymamy cały fundusz solidarności na maj” – powiedział minister – „nawet jeśli nastąpi częściowe ponowne otwarcie od 19 maja”. Zapowiedział również „punkt spotkania” z profesjonalistami z tych sektorów pod koniec sierpnia, aby ocenić ich sytuację.

Generalnie minister uważa, że ​​gospodarka zmierza „w dobrym kierunku, bo działalność przejęli biznesmeni, a niektóre sektory przemysłu bardzo dobrze się do tego przystosowały”, np. Budownictwo i „ponieważ plan naprawy działa”, dodając, że wydano już prawie jedną trzecią ze 100 miliardów euro.

Bruno Le Maire był również zadowolony, że przy wzroście PKB o 0,4% Francja miała „najwyższą stopę wzrostu spośród wszystkich krajów europejskich w pierwszym kwartale”.

Tak więc Niemcy i Hiszpania odnotowały spadek PKB w ostatnim kwartale z powodu ponownego pojawienia się ograniczeń zdrowotnych, ważniejszych niż Francja.

boc-mhc / soe / shu

Te treści mogą Cię również zainteresować: