Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: zamknięte przez sześć miesięcy, obróbka cieplna zostanie ponownie otwarta 19 maja

Podstawowy
Organizacja reprezentująca sektor poinformowała w poniedziałek, że jest zamknięta przez sześć miesięcy z powodu pandemii Covid-19, a zabiegi spa będą mogły zostać ponownie otwarte 19 maja przy skali 50% odwiedzających kurort.

Obróbka cieplna, Który został zamknięty przez sześć miesięcy z powodu pandemii Covid-19, będzie mógł zostać ponownie otwarty 19 maja z 50% udziałem kuratorów, poinformowała w poniedziałek organizacja reprezentująca sektor.

„Po dzisiejszym arbitrażu Prezesa Rady Ministrów i Prezydenta Rzeczypospolitej Ministerstwo Gospodarki i Finansów poinformowało nas, że od 25 października 113 instalacji cieplnych zostało zamkniętych, a od środy 19 maja mają prawo ponownie otworzyć drzwi. 50% kuratorów wystawy ”- poinformowała Krajowa Rada Instytucji Cieplnych w komunikacie prasowym.

Przeczytaj także:
Deconfinement: Ku odbiciu szumu turystycznego od maja? „W tej chwili wygląda dobrze!”

110 milionów euro strat w 2020 roku

W ostatnich miesiącach sektor uzdrowisk był kilkakrotnie niepokojony konsekwencjami dwóch okresów blokady (od marca do czerwca dla pierwszej rezerwacji, a następnie od końca października).

Według CNETh zakłady ciepłownicze, które reprezentują 10 000 bezpośrednich miejsc pracy (2600 w Oksytanie) i 100 000 pośrednich miejsc pracy (14 000 w Oksytanii) odnotowały straty w wysokości 110 mln euro w 2020 r. Ich frekwencja spadła o dwie trzecie (580 000 pracowników zawodowych) w 2019 r. W porównaniu do 200 tys. w 2020 r.).

Infrastruktura korzysta jednak z Funduszu Solidarności i została umieszczona na liście działań, w przypadku których można pokryć koszty stałe, np. Ośrodki narciarskie.

Na 19 maja zaplanowano drugą fazę zapowiedzianego w zeszłym tygodniu złagodzenia restrykcji (cisza nocna została przesunięta do godziny 21, a sklepy, kina, muzea, teatry i tarasy barowe są ponownie otwierane w ograniczonym zakresie).