Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zjednoczone państwo. Starbucks próbuje powstrzymać powstawanie związków w swoich placówkach

Według New York Times sieć kawiarni ciężko pracuje, aby sabotować inicjatywę przyłączenia się do związku, który wywodzi się z pracowników trzech zakładów, z 9000, które ma w Stanach Zjednoczonych.

Od sierpnia zeszłego roku pracownicy sieci kawiarni Starbucks próbowali stworzyć związek, aby dołączyć do ich trzech lokali, zlokalizowanych w rejonie Buffalo City, w zachodniej części Nowego Jorku. , w International Service Employees’ Federation, która jest rozległą siecią związków amerykańskich. Pierwsza w kraju, w której sieć posiada 9000 przedsiębiorstw.

W obliczu wysiłków tych pracowników firma utworzyła m.in „kontratak” Polega na zwiększeniu liczby kierowników, czasowym zamknięciu niektórych sklepów i zwiększeniu liczby spotkań, co sugeruje, że pracownicy tego nie potrzebują„Jedna trzecia”, powiedzieć New York Times.

Ten trwający konflikt w Buffalo jest kolejnym przykładem Masowy ruch aktywizmu społecznego, który wstrząsnął Stanami Zjednoczonymi przez kilka miesięcyCodzienny monitoring. Ruch ten, związany z masową rezygnacją robotników, mających silną pozycję na rynku pracy cierpiącym na niedobór siły roboczej, wzbudził wiele żądań w różnych sektorach, W Stanach Zjednoczonych podobnie jak w innych krajach o rozwiniętych gospodarkach.

Przeczytaj także: Dyskryminacja. W Starbucks różnorodność determinuje wynagrodzenie kadry kierowniczej

[…] Przeczytaj więcej na temat Kuriera międzynarodowa

Przeczytaj także:

READ  Obudziłem się delikatnie i dałem sobie igłę