Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmierć na łące Francja 3: Co to za film detektywistyczny ze zwierzętami z Fredem Testo? – Seriale informacyjne w telewizji

Julia Fernandez

dziennikarz seriali telewizyjnych

Dorastając w „The Saturday Trilogy”, jest uzależniona od seriali HBO, brytyjskich seriali i dramatów, iz ciekawością i entuzjazmem śledzi ewolucję francuskich telenoweli. Gatunek i forma nie mają znaczenia, o ile wyobraźnia myśli nieszablonowo i pomaga społeczności opowiedzieć swoją historię.

We wtorek, 19 października, France 3 nada nowy wspólny program wyprodukowany przez Oliviera Langlois, który łączy śledztwo kryminalne z tematami społecznymi wokół rzeźni i zwalczania gatunków.

Ciało mężczyzny zostało znalezione w dużej firmie zajmującej się pakowaniem mięsa i ubojem w regionie Manosque, Plakat z krową z napisem „Czy mogą boleć?” wisi na szyi. Podejrzenia młodej inspektor Samiry Mason, której jest to pierwsze śledztwo, w naturalny sposób prowadzą ją do Stowarzyszenia Obrony Stanu Zwierząt, które od jakiegoś czasu inicjuje medialne szaleństwo przeciwko firmie.

Okazało się jednak, że to ciało tajnego policjanta, należącego do autentycznego i nieznanego wydziału policji, specjalizującego się w państwowym dozorze weterynaryjnym. Następnie Etienne Barjak, dowódca sił policyjnych IGPN, został wysłany do Samiry w celu przeprowadzenia śledztwa.

Śmierć na łące napisana przez Claude Michel Roma I Fryderyk Bolin

skończyć się Olivier Langlois

Wtorek 19 października o 21:05 Francja 3

Wyreżyserowany przez Oliviera Langlois (Alex Hugo), La Mort est dans le pré wyreżyserował Fred Tiesto. W roli Etienne lider IGPN zostaje sprowadzony do współpracy z młodą inspektor Samirą (Miriam Bourguignon) w zabójstwie mężczyzny, którego zwłoki prezentowane są jako rzeźnik.

Dochodzenie, które obejmie IGPN z aktywistami walczącymi z gatunkami i obrońcami zwierząt, zdecydowanymi potępić barbarzyńskie praktyki w rzeźniach, ale także z silnymi tematami społecznymi, takimi jak przemoc domowa.

Film telewizyjny oparty jest na powieści z 2017 roku. Plaga jest mięsożerna Napisany przez Frédérica Paulina, jego autora, we współpracy z Claude Michel Roma (Le Temps est Assassin).