Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Zespoły Nagelsmanna zawsze przewyższają oczekiwania” – Lewandowski jest podekscytowany mianowaniem nowego trenera Bayernu

Reprezentant Polski mówił o umiejętnościach trenerskich mężczyzny, który pod koniec sezonu zgodził się przejąć Hansi Flick.

Robert Lewandowski wyraził swoje zadowolenie z powołania Juliana Nagelsmanna na stanowisko trenera Bayernu Monachium, podkreślając, że obecny trener Lipska na początku swojej kariery trenerskiej przekroczył oczekiwania. Bayern Monachium potwierdził, że Nagelsmann zastąpi Hansi Flick na uboczu Allianz Arena pod koniec sezonu. Niemiecki mistrz podobno zgodził się zapłacić Lipskowi odszkodowanie w zamian za rekord świata w wysokości 25 mln euro dla 33-latka, który podpisał pięcioletni kontrakt.

Urzędnik: Julian Nagelsmann dołącza do Bayernu Monachium

Robert Lewandowski powitał przybycie Juliana Nagelsmanna, po tym, jak zobaczył, jak poprowadził Hoffenheim do Ligi Mistrzów, zanim uczynił Lipsk elitarną siłą na poziomie krajowym i europejskim, prowadząc ich do pierwszego półfinału w Lidze Mistrzów. „Nie znam zbyt dobrze Juliana Nagelsmanna, ale mogę powiedzieć, że zawsze udaje mu się podnieść zespoły do ​​poziomu, którego nie możesz sobie wyobrazić.Jak powiedział napastnik Bayernu Sport Bild.

„Występ drużyn Juliana Nagelsmanna generalnie przekracza oczekiwania, to coś więcej niż indywidualna jakość zawodników”.Dodano polską międzynarodową. Uli Hoeness, honorowy prezydent Bayernu Monachium, dołączył do Sky Germany: „Julian Nagelsmann to bardzo dobry wybór”.. Robert Lewandowski byłby smutny, gdyby Hansi Flick opuszczał Bayern, ciesząc się silnymi relacjami z 56-letnim technikiem przez cały okres swojej kadencji.

Nagelsmann chce zakończyć się stylowo w Leizpig

„Jest nie tylko świetnym trenerem, ale także wspaniałą osobą.– Polski napastnik, który strzelił 36 bramek w Bundeslidze w tym sezonie i gonił Gerda Müllera, który strzelił 40 bramek – powiedział. „Możesz również porozmawiać z nim o sprawach prywatnych. Z Hansi Flick osiągnęliśmy historyczne rzeczy. To był mój najlepszy czas w Bayernie Monachium, zawsze przedstawiał nam jasny plan tego, czego możemy się spodziewać”.”.

READ  Alcaraz dominuje nad Shapovalovem w trzech setach podczas French Open

Bayern – Naglesmann wyjaśnia swoją decyzję

Julian Nagelsmann zapewnił, że pozostanie w pełni skoncentrowany na swoich obowiązkach trenerskich w RB Lipsk, dopóki oficjalnie nie zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium 1 lipca, a DFB Pokal i Bundesliga pozostaną w meczu. Gol Lipska. „Jest jeszcze za wcześnie, aby pożegnać się i porozmawiać o wspomnieniach w inny sposób, ponieważ nie dotarłem tutaj w RB Lipsk”.Powiedział dziennikarzom po ogłoszeniu swojego wyjazdu we wtorek.

– Moja misja skończy się tego lata, ale do tego czasu będzie kontynuowana na pełnych obrotach. Staliśmy się zaangażowaną grupą, która w końcu chce zdobyć tytuł. Nigdy nie ukrywałem, że jestem podekscytowany stanowiskiem trenera Bayernu. Monachium i ja bylibyśmy szczęśliwi mogąc objąć to stanowisko, gdyby nadarzyła się ta wyjątkowa okazja ”.Podsumował Julian Nagelsmann. W Bundeslidze RB Lipsk ma siedem punktów za Bayernem Monachium trzy dni później, co zapowiada się prawie niemożliwe. Z drugiej strony w Pucharze Niemiec Lipsk zmierzy się w półfinale z Werderem Brema i ryzykuje z Borussią Dortmund, jeśli zakwalifikuje się do finału.