Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Żeglarze z Orleanu będą śpiewać Loarę w Polsce

Żeglarze z Orleanu będą śpiewać Loarę w Polsce

Sprawdź moje wiadomości

Les Copains d’Sabord jedzie do Polski wzdłuż Wisły. (©Nicolas Pantron/Actu Orleans)

W każdej edycji Festival de Loire, polscy marynarze Wycieczka do Orleanu (Loiret), aby podzielić się swoją miłością do rejsów po rzece. „Dla nas to było normalne odpowiedźśmieje się Jean-Paul Crigny, prezes Cobans d’Saborde i członek Compagnons Salandières d’Orléans.

Ci marynarze z Orleanu szli drogą na festyn do Woklawka, a potem do Torunia nad Wisłę. 12 i 13 sierpnia 2023 r. „Kilka lat temu kilku polskich marynarzy przybyło do Orleanu kanałami i Loarą. Spędzili na swoich łodziach ponad trzy miesiące. Miłośnicy żeglarstwa”, podkreśla Patrick Valluy, szef Compagnons Salandières, który odwiedził już ten festiwal dla niektórych skautów w 2022 roku.

Wisła Dolna ma podobne cechy. Ci kapitanowie mają więcej łodzi płaskodennych. W domu znajdujemy to samo koleżeństwo. Podczas naszej zeszłorocznej wizyty mogliśmy pływać z nimi na ich łodziach.

Patryk WalluPrezes Compagnons Salandières d’Orléans

Piosenka z Les Copains d’Sabord po polsku

samochodem, Trasa ponad 1600 kilometrów Oczekiwanie na zespół Orléans, który przywiezie dwie mniejsze łodzie na to wydarzenie. Podczas festiwalu jeździ tam Copains d’Sabord (Ajoba Trio i lokalna grupa muzyczna złożona z salandierów z Compagnons). Zaśpiewaj Loara po polsku. „Przetłumaczyliśmy naszą piosenkę Witamy w Port d’Orléans. Musimy zrewidować teksty” – uśmiecha się Jean-Paul Grigny.

Sposób, w jaki żeglarze znad Loary mogą zaprosić innych entuzjastów żeglugi rzecznej do udziału Święto Loary w 2023 rokuOdbywa się w Orleanie od 20 do 24 września.

„Mimo, że Festiwalu Wisły nie ma w domu, jedziemy tam jako ambasadorzy Festiwalu nad Loarą” – kontynuuje wokalistka Friends of Sabord.

„Jest bardziej kameralny i mniejszy. Wokół Kauai jest mniej aktywności, to prawie ekskluzywny festiwal Dedykowany do nawigacji. Są funkcjonariusze, którzy nadzorują łodzie na rzece” – mówi Patrick Valluy.

READ  Polska widzi powolny wzrost bezrobocia w Unii Europejskiej

Na pomysł stworzenia podobnych festiwali polscy żeglarze wpadli po wizycie na Orléans Festival de Loire. To sprawia, że ​​​​jest to młodsze zjawisko…

Filmy: Obecnie na Actu

W przeciwieństwie do Festiwalu Orleańskiego, Festiwal Wisły odbywa się przez dwa dni w dwóch miastach. ” Podróżują między Włocławkiem a Toruniem. To tak, jakby Święto Loary odbywało się najpierw w Orleanie, a potem w Blois”, fot. Jean-Paul Crigny. Wesoła delegacja planuje wyruszyć w trasę 10 sierpnia z tradycyjnymi marynarskimi strojami w walizkach.

Śledź wszystkie aktualności ze swoich ulubionych miast i mediów, subskrybując Mon Actu.