Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ze względu na szyfrowanie nadchodzi niedobór komputerów! Nie ma już dysków twardych ani kart graficznych


Kryptowaluty, które polegają na posiadaniu dużej liczby dysków twardych, a nie na wykorzystaniu procesorów komputerowych, mogą stanowić mniej energochłonną alternatywę dla bitcoinów i mogą sprawić, że budowa centrów danych będzie tańsza – chociaż jeden z nich już powoduje duże zapotrzebowanie na dyski. Naprawiono. Naprawiono. zakłócanie łańcuchów dostaw.

Bitcoin i wiele innych popularnych kryptowalut jest tworzonych lub wydobywanych za pomocą koncepcji zwanej Dowód pracy, Co obejmuje rozwiązywanie trudnych do obliczenia łamigłówek, które zużywają duże ilości energii elektrycznej. Roczne zużycie energii elektrycznej przez Bitcoin szacuje się na 148 TWh i rośnie, mniej więcej tyle samo, co w Polsce. Obecnie pojawiają się konkurencyjne monety, które zamiast tego wykorzystują dużą liczbę pustych dysków twardych, co jest koncepcją znaną jako Dowód miejsca.

Ponieważ dyski twarde zużywają mniej energii niż procesory, monetyDowód miejsca„Jest przedstawiany jako bardziej przyjazny dla środowiska. Jednak popyt na jedną z tych monet, masło shea, wzrósł tak silnie, że niektóre kraje azjatyckie, takie jak Wietnam, zgłosiły niedobór dysku twardego. To samo zjawisko wystąpiło w przypadku grafiki karty, które okazały się niezwykle skuteczne w wydobywaniu niektórych kryptowalut.Dowód pracyObecnie około 3 miliony terabajtów miejsca na dysku twardym jest w pełni przeznaczone na wydobycie Chia, co wystarcza na przechowywanie 3 miliardów filmów.

Jason Fest z firmy Seagate, producenta dysków twardych, mówi, że firma widzi duże zamówienia, a pracownicy pracują na ich korzyść.Dostosuj się do popytu na rynku”.

Zasugerował również, że te nowe kryptowaluty mogą być sposobem dla firm budujących duże centra danych, aby zrekompensować swoje koszty, przeznaczając je na wydobycie. „Chia i podobne technologie, takie jak Filecoin i Sia, pokazują firmom potencjalne sposoby przekształcenia nieużywanej infrastruktury w stały dochód.– oświadcza Feist.

READ  Greccy specjaliści od turystyki piją w dobrym sezonie

Michael Rauch z University of Cambridge uważa, że ​​chociaż podejście Bitcoin’s Proof of Work jest dobrze rozumiane, alternatywy dla Proof of Space są wciąż w powijakach.

Inne algorytmy konsensusu, które zużywają mniej energii, ale także prezentują pewien poziom centralizacji i subiektywności, mogą stanowić akceptowalny kompromis. Zawsze są kompromisy, a większość z nich będzie znana dopiero z czasem.„, Dodaje.

Aaron Peterson, który pracuje przy produkcji cyfrowej dla brytyjskiego przemysłu filmowego, mówi, że ludzie pracujący w jego branży zaczynają zauważać, że cena komputerów w coraz większym stopniu przewyższa ceny oferowane przez producentów prawie sześć lat temu. Tłumaczy to zjawisko popytem na karty graficzne przez górników kryptowalut.

Ta sytuacja była frustrująca dla twórców i graczy, którzy nie chcieli kupować ulepszeń po wygórowanych cenach tylko dlatego, że inni ludzie marnowali ogromne ilości energii elektrycznej walcząc o cyfrowe tokeny.On tłumaczy.

Po podjęciu decyzji, że spróbuje kopać dla siebie, Peterson stwierdził, że zużywa zbyt dużo energii. Przewidział również, że minie pięć miesięcy, zanim jakakolwiek moneta zostanie wydobyta. „Oczywiście nie będę robił tego eksperymentu przez pięć miesięcy, zwłaszcza jeśli szacowany czas będzie się wydłużał wraz z pojawieniem się nowych górników.„, Powiedział.

Peterson nie był przekonany co do zielonych referencji Chia, mówiąc, że górnicy bitcoinów raczej nie zmienią systemów, ponieważ zmusiłoby to ich do zakupu nowego sprzętu. „Zamiast się ruszać, to dla mnie dodatkowe kryptowaluty„, Powiedział.

Oprócz zużycia energii prowadzi to do powstawania wzgórz e-odpadów, w przypadku których dyski twarde ulegają awarii szybciej i częściej.Peterson dodaje.Najbiedniejsi ludzie na świecie już teraz żyją z górami zanieczyszczeń elektronicznych, które na nich rzucamy, a ich liczba będzie się tylko zwiększać.

READ  Witryna e-commerce marki zostanie otwarta 23 maja

Chia Network, firma stojąca za kryptowalutą, nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.