Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdrowie trafia do szpitala: napięcie jest widoczne na Martynice

W poniedziałek 11 października 2021 r. zezwolenie zdrowotne wejdzie w życie w zakładach przyjmujących do użytku publicznego. Dzień, w którym związki szpitalne chciały uczcić mobilizacją w szpitalach na wyspie. Podczas spotkania administracja zaproponowała przygotowanie testów.


Od poniedziałku rano (11 października 2021 r.) pracownicy ochrony są odpowiedzialni za kontrolę poświadczeń zdrowotnych dla opiekunów i osób chcących, z wyjątkiem nagłych przypadków, dostępu do szpitala.

Przeciwko wprowadzeniu obowiązku szczepień i karty zdrowia związki szpitalne wzniosły bariery przy wejściach do różnych szpitali na wyspie (Fort-de-France, Lamentin, Trinité itp.).

Tłum przed wejściem do szpitala im. Pierre’a Zabady Quetmanna w szpitalu uniwersyteckim na Martynice.© F. Devermont

Na pierwszym piętrze budynku administracyjnego CHUM odbyło się spotkanie zarządu z członkami intersyndicale (CDMT, FO, USAM, Convergence 972, CGTM, UGTM, US Sages Femmes). W tym czasie Benjamin Garel, dyrektor CHU na Martynice, zaproponował przeprowadzenie testu antygenowego od środy (13 października 2021 r.).

opiekunowie, którzy”Strach przed szczepionką„Będzie mógł zdawać ten test co dwa dni, aby go otrzymać zdrowa przepustka I być w dobrej kondycji z ustawodawstwem. Środek tymczasowy przed stopniowym wprowadzeniem obowiązku szczepień od 24 października 2021 r.

(Re) Zobacz interwencję Benjamina Jarrella u Franka Zuzura i Guillema Freycineta w naszych wiadomościach telewizyjnych o 3 nad ranem (11 października 2021 r.).

© Martynika I

Po kilkugodzinnym zakazie rano dostęp do szpitali został ostatecznie zwolniony. Nowe napełnianie powinno być wykonane ponownie jutro (wtorek, 12.10.2021).

Jeśli chodzi o odsetek osób zaszczepionych w CHU, według Benjamina Garrella, trudno jest określić liczbę, ponieważ otrzymał niewiele informacji zwrotnych po swoich prośbach do personelu.

READ  Kradzież danych w puli Apple ułatwia naprawy MacBooka

We wrześniu 2021 r. Dyrektor Regionalnej Agencji Zdrowia na Martynice poinformował, że 60% personelu szpitala i Serge Aribeaux, Sekretarz Generalny UGTM Health, 30% personelu CHUM.