Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcia, nieznane ciało spadło na Jowisza!

W nocy z poniedziałku na wtorek, a konkretnie 13 września 2021 o 22:39:30 czasu UTC (14 12:39:30 czasu paryskiego), brazylijski astronom amator Jose Luis Pereira Odkryć Nowy efekt na Jowiszu. Ta obserwacja, dokonana z São Caetano do Sul (stan São Paulo, Brazylia), została potwierdzona przez co najmniej dwóch innych obserwatorów: Harald Palesci, w Langendorf (Niemcy) oraz Jan Paweł Arnolda, z Towarzystwa Astronomicznego Lotaryngii (SLA), w Ville-le-Sec (Francja). Zespół ALS na misji w Obserwatorium Astroqueyras w Saint-Ferrand (Francja) Ja też to nagrałem.

Uderzenie w Jowisza 13 września 2021 r. przez brazylijskiego astronoma amatora Jose Luisa Pereirę. Obraz przetworzony przez Marca Delcroix. © Jose Luis Pereira i Marc Delcroix.

Ta kosmiczna kolizja została zaobserwowana przez latarka że przynajmniej wyprodukowała Osiem innych efektów Zawarte na tej planecie przez ostatnie dwie dekady. W przypadku tego nowego efektu błysk był widoczny przez około dwie sekundy.

Miłośnicy nieba, którzy sfotografowali Jowisza w czasie uderzenia, są proszeni o zbadanie swoich danych. Obserwatorzy są również zachęcani do dalszego filmowania obszaru oddziaływania w nadchodzących dniach, aby zobaczyć, czy ciemne miejsce Widoczny, jak ten, który został wyprodukowany Uderzenie fragmentów słynnej komety Shoemaker-Levy 9 w lipcu 1994 r..

Wpływ na Jowisza.

Jest za wcześnie, aby dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj obiektu (kometa lub asteroida) uderzył w gazowego giganta, ale według pogoda kosmiczna.com, « Asteroida o wysokości 100 metrów załatwi sprawę ».

> Przeczytaj więcej o Futurze

Przeczytaj także o Futurze

READ  Jak zmienia się leczenie zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych?