Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pochodzenie wirusa SARS-CoV-2 wciąż pozostaje tajemnicą

dekadencja – Dla wielu ekspertów chińskie przeszkody uniemożliwiają podjęcie decyzji między hipotezą dotyczącą zwierząt a wyciekiem z laboratorium.

Dwa lata po pojawieniu się SARS-CoV-2 pochodzenie wirusa, który wywrócił planetę do góry nogami, wciąż jest bardzo tajemnicze. Jeśli jednak wiele punktów pozostaje niejasnych, ostatnie analizy pozwoliły na pojawienie się pewnej pewności.

Sars-CoV-2 został oficjalnie zidentyfikowany W grudniu 2019 r. Po serii spraw związanych głównie z wizytą na targu w Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Ten rynek nie wydaje się być źródłem wirusa, ale jest to bardzo zanieczyszczone miejsce. W tym czasie w mieście krążyły co najmniej dwa różne typy wirusa. W świetle mutacji, które je charakteryzują, naukowcy szacują, że wirus pojawił się kilka tygodni wcześniej, prawdopodobnie w październiku 2019 roku.

a wcześniej? Wiadomo również, że wirus SARS-CoV-2 jest kuzynem wirusa nietoperzy RaTG13, który został odkryty w 2013 roku w jaskini w prowincji Yunnan w południowych Chinach, około 2000 km dalej.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 81% do odkrycia.

Przesuwanie granic nauki to także wolność.

Czytaj dalej swój artykuł za 1€ w pierwszym miesiącu

Już subskrybowane?
Zaloguj sie

READ  Porzucanie planety w kryzysie: dlaczego wyścig kosmiczny miliarderów nie jest dobrą wiadomością