Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jowisz został trafiony przez nieznany obiekt 14 września

W nocy z poniedziałku na wtorek, a konkretnie 13 września 2021 o godzinie 22:39:30 czasu UTC (14 września o godzinie 12:39:30 czasu paryskiego),astronom Brazylijski amator Jose Luis Pereira Odkryć Nowy wpływ na planetę Jowisz. Ta obserwacja, dokonana z São Caetano do Sul (stan São Paulo, Brazylia), została potwierdzona przez co najmniej dwóch innych obserwatorów: Harald Palesci, w Langendorf (Niemcy) oraz Jan Paweł Arnoldaz Lotaryńskiego Towarzystwa Astronomicznego (Sałatka), w Villey-le-Sec (Francja). Zespół ALS na misji w Obserwatorium Astroqueyras w Saint-Ferrand (Francja) Ja też to nagrałem.

Wpływ na Jowisza.

Ta kosmiczna kolizja została zaobserwowana przez latarka że przynajmniej wyprodukowała Osiem innych efektów Zawarte na tej planecie przez ostatnie dwie dekady. W przypadku tego nowego efektu Lampa błyskowa Pozostawał widoczny przez około dwie sekundy.

Miłośnicy nieba, którzy sfotografowali Jowisza w czasie uderzenia, są proszeni o zbadanie swoich danych. Obserwatorzy są również zachęcani do dalszego filmowania obszaru oddziaływania w nadchodzących dniach, aby zobaczyć, czy ciemne miejsce Widoczny, jak ten, który został wyprodukowany Uderzenie fragmentów słynnej komety Shoemaker-Levy 9 w lipcu 1994 r..

Jest za wcześnie, aby poznać dokładny typ obiektu (kometa gdzie asteroida) rozbił się w gigant gazowy, ale według pogoda kosmiczna.com, « Asteroida o wysokości 100 metrów załatwi sprawę ».

READ  Odra, grypa, krztusiec... Poznaj listę już obowiązkowych szczepień we Francji