Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcia całkowitego zaćmienia 26 maja

Zdjęcia całkowitego zaćmienia 26 maja

Zaćmienie Księżyca – w środę, 26 maja 2021 roku, całkowite zaćmienie Księżyca połączone z superkrwawym księżycem było widoczne z Australii, kontynentu amerykańskiego i Azji Wschodniej. Piękne zdjęcia.

[Mis à jour le 26 mai 2021 à 14h10] W tę środę, 26 maja, jedyne całkowite zaćmienie Księżyca w 2021 roku miało miejsce o godzinie 11:18. UTC (uniwersalny czas koordynowany) lub 13:18 doCzas paryski. Można go zobaczyć w Australii, Stanach Zjednoczonych, zachodniej Ameryce Południowej, a nawet w Azji Południowo-Wschodniej, przedstawia olśniewający i krwawy widok! Obserwatorzy nieba z tych kontynentów obserwowali księżyc całkowicie zaćmiony cieniem Ziemi i zmieniający kolor na czerwony (zjawisko znane jako krwawy księżyc) przez około czternaście minut.

Szukam najpiękniejszej Zdjęcia zaćmienia Księżyca Dookoła świata, ale także ostatnie zaćmienie Księżyca częściowo widoczne we Francji:

W środę 26 maja 2021 roku półcien księżyca wszedł na Ziemię o godzinie 8:47 UTC (10:47 czasu paryskiego) i zaczęło pojawiać się zaćmienie. Pęd miał miejsce 11:18 UTC (13:18 czasu paryskiego). O tej godzinie połowa księżycowego dysku, zatopiona w cieniu Ziemi, jest ozdobiona świetlistym kolorem od różowego do purpurowo-czerwonego, zjawisko zwane także „krwawym księżycem”. Dla mnie 13:49 UTC (15:49 czasu paryskiego)Księżyc wyszedł z zmierzchu.

To całkowite zaćmienie Księżyca nie było widoczne z kontynentu europejskiego. Francuzi mogą bezpośrednio śledzić to zjawisko, Pod tym adresem youtube Godzina i data na stronie du. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) również transmitowała wydarzenie na żywo od 11:30 do 3:30 Telewizja internetowa. Z drugiej strony mieszczanie byli w stanie zauważyć zjawisko Super Flower Moon dzisiejszej nocy :

Zjawisko to występuje tylko podczas całkowitego zaćmienia. Kiedy księżyc porusza się w cieniu Ziemi, przybiera czerwony kolor, który jest znany jako zjawisko krwawego księżyca. „Promienie o większej długości fali (czerwone) nadal docierają do księżyca i nadają mu miedziany odcień. To samo zjawisko nadaje kolor zachodzącego słońca” – wyjaśnia. Francja Strefa 3. Czerwony kolor księżyca zmienia się w zależności od warunków atmosferycznych, od pomarańczowego do jaskrawoczerwonego.

READ  Cudowne zdjęcia komety „Matki Smoków” znajdującej się najbliżej Słońca

Kolejne całkowite zaćmienie Księżyca nie nastąpi wcześniej we Francji 16 maja 2022 r. Jeśli chodzi o gwiazdy, nigdy nie możesz przegapić tego lata Perseidów i deszczu spadających gwiazd podczas jego sławy. Gwieździsta noc.

Częściowe zaćmienie Księżyca to zjawisko, które występuje, gdy Ziemia porusza się między księżycem a słońcem bez całkowitego wyrównania tych trzech gwiazd. Następne częściowe zaćmienie będzie widoczne 19 listopada 2021 roku z północnej Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej.

Jeśli niebo jest czyste, można obserwować zaćmienie Księżyca gołym okiem, bez żadnego niebezpieczeństwa (w przeciwieństwie doZaćmienie Słońca) I bez specjalnego wyposażenia. Radzimy ustawić się w kierunku czystego horyzontu. Podobnie jak w przypadku Super Moon, jeśli znajdziesz się w miejscu, w którym chmury zasłaniają widok, możesz się uzbroić teleskop, jest Twoje Lornetka Albo prof Okulary astronomiczne Aby lepiej obserwować zaćmienie Księżyca.

Dla tych, którzy chcą uwiecznić to zjawisko, można wyposażyć się w standardowy obiektyw 50 mm, a także obiektywy o dłuższej ogniskowej (od 200 mm do 2700 mm na pełnoklatkowej matrycy). Ważne jest, aby mieć statyw, aby uniknąć rozmycia ruchu. Oczywiście użycie teleobiektywu jest idealne, aby księżyc idealnie pasował do kadru, ale dla fotografów o mniejszej ogniskowej można zrobić ścieżkę zaćmienia (kolejne odbitki różnych faz zaćmienia na tym samym zdjęciu). Ze względu na słabe światło podczas zaćmienia Księżyca, ustaw swoje urządzenie na średnią do wysokiej czułości w zależności od etapu zaćmienia, a także dużą aperturę.