Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdaniem Joe Bidena „Rosja nie zatrzyma się” na ukraińskiej granicy

Zdaniem Joe Bidena „Rosja nie zatrzyma się” na ukraińskiej granicy

Jeśli Rosja przejmie Ukrainę, będzie miała inne ekspansjonistyczne ambicje. Takie jest w istocie przesłanie wysłane przez prezydenta USA Joe Bidena na marginesie jego spotkania w Białym Domu z prezydentem Polski Andrzejem Dudą i premierem Donaldem Tuskiem.

Według słów Joe Bidena po ukończeniu tłumaczenia brzmi to tak: „Musimy działać, zanim będzie dosłownie za późno. Bo jak pamięta Polska, Rosja nie poprzestanie na Ukrainie. »

Jednocześnie Waszyngton zgodził się na kontrakt zbrojeniowy ze swoim sojusznikiem z NATO. Władza wykonawcza USA powiadomiła Kongres o kontrakcie na sprzedaż Polsce rakiet powietrze-ziemia dalekiego i średniego zasięgu o łącznej wartości 3,5 miliarda dolarów.

Nowa pomoc wojskowa dla Ukrainy

Dziś rano Waszyngton ogłosił nową pomoc wojskową dla Ukrainy w wysokości 300 milionów dolarów, co znacznie różni się od kwoty, o którą ubiegał się kilka miesięcy temu prezydent Biden.

Jake Sullivan, doradca prezydenta USA Joe Bidena, potwierdził, że pomoc ta obejmuje rakiety przeciwlotnicze, amunicję i pociski artyleryjskie i stanowi odpowiedź na „niektóre z pilnych potrzeb Ukrainy”. „To stosunkowo skromna pomoc, mająca na celu zapewnienie Ukrainie niezbędnego minimum na krótki okres” – powiedział wyższy rangą urzędnik amerykański.

READ  W Stanach Zjednoczonych po pół wieku Afroamerykanin został uniewinniony od zarzutu gwałtu