Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zbliża się sprzedaż OL: Zaawansowana tablica, Textor na słupie

Zmiana menedżera w OL staje się coraz bardziej widoczna i powinna zostać potwierdzona w poniedziałek wieczorem. Początkowo planowany na wtorek o godzinie 17:00, Zarząd OL Groupe został właśnie wprowadzony na 24 godziny, a zatem odbędzie się w poniedziałek po południu. Na prośbę firmy adres został dziś rano zawieszony na 3,07 euro w oczekiwaniu na nową opinię. W związku z tym dzisiaj zostanie podjęta decyzja o sprzedaży znacznego pakietu akcji FC Lyonnais.

Przypominamy, że akcjonariusze Pathé (19,38%) i IDG (19,85%) wspólnie ogłosili na początku marca wystawienie swoich akcji na sprzedaż i zlecili Raine Bankowi znalezienie nabywców. Jean-Michel Aulas, który posiada największy udział w Okrągłym Stole (27,72%), również postanowił znaleźć nowego akcjonariusza, który prawdopodobnie zmieni wymiar ekonomiczny OL, jednocześnie pozostając w grze, negocjując wieloletnie zarządzanie.

I tak na początku miesiąca doszedł do porozumienia z Amerykaninem Fosterem Gillette’em: obaj mężczyźni spędzili razem kilka dni we Francji i osiągnęli porozumienie w sprawie łącznej koperty około 600 mln euro, która obejmowała zakup części akcji JMA, jako a także akcje Pathé i IDG, ale też zbliża się podwyższenie kapitału Ze 100 mln euro ujawniono również drużyna 8 czerwca

Ten projekt jest w trakcie zatwierdzania, Gillette miał czas do ostatniego czwartku (16) na dostarczenie niezbędnych gwarancji bankowych dla swojej oferty. To nie zadziałało, ale CA dało mu wtedy dodatkowy okres, do poniedziałku 20 czerwca, aby to zrobić. Było to ostatnie ostrzeżenie dla Pathé, reprezentowanego przez Thomasa Riboud-Seydoux, który chce szybko sprzedać.

Natychmiastowe podwyższenie kapitału 90 mln euro

Tymczasem WIZ ma swoje plecy: szef zarządu OL negocjował w ten weekend z Johnem Textorem, kandydatem, którego Pathé forsował od kilku tygodni i jedynym, który jak dotąd złożył niezbędne gwarancje. Zdobył go przez kilka lat. Textor do tego czasu nigdy nie był jednomyślny, ponieważ jego oferta była mniej ważna niż oferta Gilletta, a także dlatego, że pojawiły się również pytania dotyczące jego chęci do znacznych inwestycji w FC Porto, klub tej samej klasy co OL. Ale w tej chwili jest jedynym, który daje konkretne gwarancje. W grę wchodzili również Włosi i Kalifornijczycy z Iconic Sports, ale ich oferta pozostała znacznie niższa niż dwóch pozostałych.

READ  Trzech „buntowników” z Lyonu było źródłem nadużyć

Tak więc w poniedziałek wieczorem biały dym powinien wydobywać się z CA OL Groupe. O ile Gillette nie zaoferuje w międzyczasie wymaganych od niego gwarancji, to John Textor musi przystąpić do wyłącznych negocjacji, aby zostać nowym prezydentem Lyonu. Oferta amerykańska jest nieco niższa, ale zapewnia gwarancje, a przede wszystkim specyfikacje, które WIZ narzuca wszystkim kandydatom, czyli natychmiastowe podniesienie kapitału o około 90 mln euro. OL ma zamiar zmienić erę.