Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spodziewana ilość nowej oferty Barcelony dla Lewandowskiego

Niemieccy i hiszpańscy dziennikarze ujawnili w niedzielę oczekiwaną ilość kolejnej oferty Barcelony dla Paula Roberta Lewandowskiego, którego obecnie trzyma Bayern Monachium.

Wiele zbieżnych informacji napływa zarówno z Niemiec, jak i Hiszpanii na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego (33), o który zabiega Barcelona, ​​do której polski napastnik chciałby dołączyć latem tego roku. Według Bild, FC Barcelona przygotowuje się do zaoferowania 50 mln euro kontraktu dla Roberta Lewandowskiego, z nadzieją, że Bayern rozważy jego sprzedaż.

Przed wyrażeniem zgody na otwartą dyskusję bawarski klub chciałby uzyskać zastępczy podpis o znanej od dawna jakości. Senegalczyk Sadio Mane niedługo rozprawi się z mistrzem Niemiec.

40 milionów + 10 premii?

Po podjęciu tego pierwszego kroku Bayern Monachium będzie bardziej skłonny wysłuchać propozycji, czego oczekuje katalońska prasa. Rekordmeister odrzucił wstępną ofertę za 32 miliony euro dla Lewandowskiego. Dlatego Barcelona jest zmuszona podnieść swoją ofertę.

Według doniesień kwota ta powinna sięgnąć 50 mln euro Sporty. Dziennik Catalunya podaje jednak, że w rzeczywistości będzie to stała oferta za 40 mln euro plus 10 mln wariantów. Czas pokaże, czy przedmiotowa propozycja prawdopodobnie zadowoli niemieckich przywódców, aby zbliżyć stanowiska. W każdym przypadku ten plik powinien zostać przyspieszony.

Rok po wygaśnięciu jego kontraktu, Bayern Monachium będzie miał wszelkie interesy, aby finansowo wykorzystać odejście Lewandowskiego. „Dzięki temu, co otrzymałem dzięki Bayernowi Monachium i (podobnie) Bayernowi dzięki mnie”, powiedział gracz, lepiej byłoby znaleźć rozwiązanie akceptowalne dla obu stron i nie podejmować „jednostronnej decyzji”. Od czasu dołączenia do Bayernu w 2014 roku Lewandowski wygrał w szczególności Ligę Mistrzów 2020 i osiem tytułów Bundesligi, a także dwa pierwsze tytuły w Dortmundzie.

Pobił także dużą liczbę rekordów strzelonych, z których najbardziej rozpowszechnioną była liczba bramek w jednym sezonie w lidze niemieckiej z 41 bramkami w latach 2020-2021. W Lidze Mistrzów jest uważany za trzeciego najlepszego strzelca w historii, remisując z Karimem Benzemą (86 goli) i wciąż daleko za Cristiano Ronaldo (140 goli) i Lionelem Messim (125 goli). Jeśli sytuacja jest w tej chwili zamrożona w oczekiwaniu na ciepło, na jakie liczy polski napastnik, ten ostatni jest zdeterminowany, aby dołączyć do Barcelony: „Jedno jest pewne: moja historia z Bayernem się skończyła” – powiedział zawodnik, który nie ukrywa swojej chęć wyjazdu do Katalonii, gdzie z niecierpliwością wyczekiwana jest cierpliwość.

READ  Kamara jest daleko od grupy, jego ruch blisko?