Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zbliża się do nas największa kometa we współczesnej historii

Dwóch astronomów z Pensylwanii odkryło największą kometę w historii, która zbliży się do najbliższego punktu Ziemi w 2031 roku, zgodnie z danymi z badania Dark Energy Study.

Astronomowie, którzy przeanalizowali zdjęcia wykonane przez sześć lat za pomocą jednej z najlepszych kamer astronomicznych na świecie, dokonali imponującego odkrycia. Pedro Bernardinelli i Gary Bernstein, obaj z Uniwersytetu Pensylwanii, odkryli gigantyczną kometę, która, jak się uważa, jest w drodze do naszego Układu Słonecznego.

Kometa – Źródło: Ganapathy Kumar/Unsplash

Na podstawie tego, ile światła odbija, duet szacuje, że kometa nazywa się C/2014 UN271 (Bernardinelli-Bernstein), Ma średnicę od 100 do 200 km. Znajduje się około 10-krotność średniej średnicy innych znanych komet. w porównaniu, W zeszłym roku kometa Newes miała zaledwie 2,5 kilometra średnicy.

Ta gigantyczna kometa pojawiła się po raz pierwszy na kamerach wykorzystujących ciemną energię w 2014 roku. Została ukryta pomiędzy Dane zebrane przez 570-megapikselową kamerę z ciemną energią (DECam). Jest to kamera na czterometrowym Teleskopie Victora M Blanco w Cerro Tololo (CTIO) Amerykańskiego Obserwatorium znajdującego się w Chile. Później eksperci Bernardinelli i Bernstein zauważyli, że obiekt był duży i poruszał się w czasie. Obaj podążyli za nim ponownie w 2015, 2016, 2017 i 2018 roku.

Kometa przeleci blisko Ziemi w 2031

Kometa ta osiągnie swój najbliższy punkt Słońcu na swojej orbicie 23 stycznia 2031 roku, kiedy będzie daleko od orbity Saturna, Około 10,95 razy odległość między Ziemią a Słońcem. Więc nie martw się, kometa ominie Ziemię z daleka. Ponieważ przejdzie w odległości 11 AU, Nie zobaczysz tego zwykłym teleskopem, a już na pewno nie gołym okiemعين.

Kometa podąży niezwykłą ścieżką Od chmury Oorta do Słońca. To jest ‘Odległy i niewidoczny region położony 7500 miliardów kilometrów od naszego Układu Słonecznego. Będzie zawierał miliardy lodowych obiektów świetlnych.

READ  Kosmos: dlaczego latanie dronem na Marsie jest niesamowitym wyzwaniem dla nauki

« Mamy szczęście, że odkryliśmy największą kometę w historii – a przynajmniej największą ze wszystkich dobrze zbadanych komet – i złapaliśmy ją wystarczająco wcześnie, aby ludzie mogli ją zobaczyć. Rozwija się, gdy się zbliża i nagrzewa. Nie odwiedzałeś Układu Słonecznego od ponad 3 milionów lat. powiedział Gary Bernstein. Jeśli chcesz podążać ścieżką komety, Istnieje kilka aplikacji, które mogą lokalizować ciała niebieskie.

Źródło : przestrzeń