Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czym we Francji są szczepienia obowiązkowe i dla kogo są przeznaczone?

Aby przeciwdziałać pandemii Covid-19, rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowej szczepionki dla osób w wieku 12-49 lat. We Francji są już inne szczepionki.

we Francji, Jedenaście szczepień jest teraz obowiązkowych Dla dzieci i niemowląt od 1 stycznia 2018 r. Przed przedłużeniem zaproponowanym przez Agnès Buzyn, byłą minister zdrowia, obowiązkowo obowiązywały trzy z nich: błonica (od 1938), tężec (w 1940) i in paraliż dziecięcy (w 1964). Dodano Haemophilus influenzae B, krztusiec, wirusowe zapalenie wątroby typu B, odrę, świnkę, różyczkę, meningokoki C (bakterie wywołujące zapalenie opon mózgowych) i pneumokoki.

kto reprezentuje Dziesięć zastrzyków dla dzieci, rozłożonych na dwa lata., odnosi się do strony internetowej Ministerstwa Zdrowia. Cel tego szerokiego zakresu szczepień: zwalczanie nawracających epidemii.

Na przykład w latach 2008-2014 było 23 000 przypadków odry, „Z ponad 30 zapaleniem mózgu i 10 zgonami” Można było więc tego uniknąć, zwraca uwagę działający na miejscu serwis informacyjny o szczepieniach.

Dzieci muszą być również zaszczepione, aby mogły zostać przyjęte do żłobków, szkół itp., chyba że istnieją przeciwwskazania medyczne.

przypadek gruźlicy

Kolejna szczepionka, która stała się obowiązkowa w 1950 roku, „BCG” przeciwko gruźlicy. Została wynaleziona przez profesorów Calmette i Guerin, ale od czasu wydania dekretu w 2007 roku nie jest już obowiązkowa dla ludności. Jednak ta choroba zakaźna wciąż pochłania swoje ofiary: co roku na świecie umiera na nią ponad dwa miliony ludzi. We Francji jej zachorowalność wynosiła w 2019 r. nadal 7,6 przypadków/100 tys. mieszkańców. Tak więc szczepionka nadal jest zalecana w naszym kraju dla niektórych populacji, zwłaszcza dzieci urodzonych w kraju, w którym gruźlica jest powszechna, oraz bezdomnych. Tak jak goście. Jego skuteczność waha się od 75 do 85%, co potwierdza ubezpieczenie zdrowotne.

READ  Thomas Pesquet z kosmosu ujawnia dwa urocze zdjęcia Norda i Pas de Calais

Profesjonaliści są czasami zobowiązani

Osoby zagrożone zakażeniem w miejscu pracy czasami muszą się szczepić. Studium to docenia 10% pracowników Będziesz narażony na patogeny. Rząd rozważa również stworzenie szczepionki przeciwko: COVID-19 Obowiązkowe dla opiekunów, należy wiedzieć, że do 2006 roku powinni być chronieni przed grypą. A do 2019 r. gruźlica!

Inne zawody, w obliczu niebezpiecznych sytuacji (brudne materiały, rany skóry, kontakt ze zwierzętami itp.) również dotyczą obowiązkowych szczepień. Dotyczy to zwłaszcza strażaków, leśników, zbieraczy śmieci, asystentów laboratoryjnych, pracowników sanitarnych itp.