Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odra, grypa, krztusiec… Poznaj listę już obowiązkowych szczepień we Francji

Podczas gdy pomysł narzucenia szczepienia przeciwko Covid całej populacji jest dyskutowany, niektóre szczepienia są już we Francji obowiązkowe.

Przynajmniej szczepionka Covid nie będzie pierwszą, która zostanie nałożona dla opiekunów Ponieważ cztery szczepienia są już obowiązkowe w wykonywaniu zawodu.

Cztery obowiązkowe szczepienia dla opiekunów, sześć zalecanych

Obowiązek ten dotyczy studentów zawodów medycznych i paramedycznych, profesjonalistów przebywających w placówkach profilaktyki, opieki lub zakwaterowania osób starszych, w tym położnych pogotowia ratunkowego, a także pracowników laboratoriów medycznych.

Jak przypomina nam administracja francuska na swojej stronie internetowej, wszyscy tacy opiekunowie muszą zapisać się na szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi, polio i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Oprócz tych zobowiązań władze powszechnie zalecają opiekunom sześć innych szczepionek, zwłaszcza tych mających kontakt z pacjentami z obniżoną odpornością. Są to szczepienia przeciwko odrze, różyczce, ospie, kokluszowi, gruźlicy i grypie. Ta ostatnia, która będzie wdrażana co roku, nie jest egzekwowana od 2006 r., a szczepionka przeciw durowi brzusznemu nie jest już obowiązkowa od 2020 r.

Lista obowiązkowych szczepień we Francji

W grudniu 2017 r. rząd rozszerzył listę obowiązkowych szczepień dla niemowląt z 3 do 11.

Na podstawie informacji z rządowej strony internetowej Szczepienia- info-service.frOto lista obowiązkowych szczepień w kraju. Nawet jeśli jest to oficjalna informacja, należy zauważyć, że niektóre decyzje dotyczące tych szczepień podejmowane są indywidualnie.

  • Krztusiec : Obowiązkowe dla wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia 2018 r. (jedna dawka w wieku 2 miesięcy, 4 miesięcy i 11 miesięcy), dawki przypominające w wieku 6 lat i 11 lat; Obowiązkowe dla niektórych profesjonalistów.

    Przypomnienia o szczepieniach w godz. 25 i 45 dla personelu pielęgniarskiego, personelu domów opieki, personelu zajmującego się wczesnym dzieciństwem (opiekunki i opiekunki do dzieci) oraz studentów w sektorze medycznym i paramedycznym; Polecany dla nastolatków i dorosłych z ich otoczenia (bracia i siostry, żony, dziadków, nianie itp.) dla dziecka do 6 miesiąca życia, dorosłych planujących urodzenie dziecka.

  • błonica : Obowiązkowe dla wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia 2018 r. (jedna dawka w wieku 2 miesięcy, 4 miesięcy i 11 miesięcy), dawki przypominające w wieku 6 lat i 11 lat; Obowiązkowe dla niektórych specjalistów, takich jak wojsko, personel ratowniczy i straży pożarnej, pracownicy więzienni, pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej opiekujący się dziećmi lub osobami starszymi oraz pracownicy firm pogrzebowych; Obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców. U dzieci i dorosłych zalecane są następujące dawki przypominające: w wieku 6 lat, 11 lat, 25 lat, 45 lat i 65 lat (następnie dawka przypominająca co 10 lat).

  • Zapalenie wątroby typu B : Obowiązkowa dla wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia 2018 r., zalecana w okresie obserwacji dla wszystkich dzieci lub młodzieży do 15 roku życia, które nie były wcześniej szczepione; obowiązkowy dla niektórych profesjonalistów; Obowiązkowa dla studentów lub studentów przygotowujących się do wykonywania określonych zawodów medycznych, polecana pracownikom pierwszej pomocy, straży więziennej, policjantom, śmieciarzom, pracownikom sanitarnym i tatuażystom.

  • Haemophilus influenzae typu b zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych Obowiązkowa dla wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia 2018 r. (jedna dawka na 2 miesiące, 4 miesiące i 11 miesięcy), refundacja dla nieszczepionych dzieci do 5 roku życia.

  • Meningokokowe zapalenie opon mózgowych i posocznica : Obowiązkowe dla niemowląt urodzonych 1 stycznia 2018 roku, pierwsza dawka w wieku 5 miesięcy i druga dawka w wieku 12 miesięcy.

  • Zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc i posocznica pneumokokowa : Obowiązkowe dla wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia 2018 r. (jedna dawka w wieku 2 miesięcy, 4 miesięcy i 11 miesięcy).

  • świnka : Obowiązkowe z jedną dawką w wieku 12 miesięcy i kolejną dawką między 16 a 18 miesiącem; Obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców. Osoby urodzone od 1980 roku musiały otrzymać łącznie dwie dawki szczepionki.

  • paraliż dziecięcy : Obowiązkowe dla wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia 2018 r. (jedna dawka w wieku 2 miesięcy, 4 miesięcy i 11 miesięcy), dawki przypominające w wieku 6 lat i 11 lat; obowiązkowy dla niektórych profesjonalistów; obowiązkowe dla wojska, pracowników służb ratowniczych i przeciwpożarowych, pracowników zakładów karnych, personelu medycznego i socjalnego opiekującego się dziećmi lub osobami starszymi oraz pracowników zakładów pogrzebowych; Obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców. U dzieci i dorosłych zalecane są następujące dawki przypominające: w wieku 6 lat, 11 lat, 25 lat, 45 lat i 65 lat (następnie dawka przypominająca co 10 lat).

  • odra : Obowiązkowe dla wszystkich niemowląt z jedną dawką w wieku 12 miesięcy i kolejną dawką w wieku od 16 do 18 miesięcy; obowiązkowy dla niektórych profesjonalistów; Niezbędne dla pracowników służby zdrowia i profesjonalistów pracujących z dziećmi; Obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców. Osoby urodzone od 1980 roku musiały otrzymać łącznie dwie dawki szczepionki.

  • Różyczka : Obowiązkowe u niemowląt z jedną dawką w wieku 12 miesięcy i kolejną dawką między 16 a 18 miesiącem Obowiązkowe dla niektórych specjalistów; Niezbędne dla pracowników służby zdrowia i profesjonalistów pracujących z dziećmi; Obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców. Każdy, kto urodził się w 1980 roku, musiał otrzymać dwie dawki szczepionki, a także kobiety w ciąży, które nie są szczepione i które urodziły się przed 1980 rokiem.

  • tężec : Obowiązkowe dla wszystkich dzieci urodzonych 1 stycznia 2018 r. lub później (jedna dawka w wieku 2 miesięcy, 4 miesięcy i 11 miesięcy), dawki przypominające zalecane w wieku 6 lat i 11 lat; obowiązkowy dla niektórych profesjonalistów; Obowiązkowe dla personelu wojskowego, ratownictwa i straży pożarnej, służby więziennej, służb medycznych i socjalnych opiekujących się dziećmi i osobami starszymi oraz pracowników zakładów pogrzebowych. Wycofanie jest zalecane w wieku 6 lat, 11 lat, 25 lat, 45 lat i 65 lat (następnie co dziesięć lat).

READ  Czy sytuacja epidemiologiczna na południowym zachodzie jest naprawdę niepokojąca?