Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Zawsze bardziej energiczna, Polska wznawia się” – Modilde Mesnord (OECD) – Międzynarodowy

Od 1992 r. Polska odnotowuje silny wzrost gospodarczy, a poziom dochodów jest bardziej zbieżny niż w bogatych krajach europejskich. Jednak kryzys związany z rządem-19 zatrzymał ruch. Gdy świat zaczyna wychodzić z epidemii, rynki finansowe odgrywają ważną rolę, umożliwiając firmom pozyskiwanie kapitału na inwestycje i innowacje. Ta rola ma fundamentalne znaczenie nie tylko w wychodzeniu z kryzysu, ale także w obliczu szerszych wyzwań związanych ze środowiskiem i zmianą cyfrową.

Polska jest częścią spektakluJest dynamiką jego rynku finansowego. W rzeczywistości kraj ten jest jednym z największych rynków akcji w Europie Środkowo-Wschodniej, stanowiąc 54% całkowitej kapitalizacji rynkowej. Jest jedynym państwem członkowskim UE, które znalazło się w pierwszej dziesiątce na świecie pod względem liczby IPO w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W 2018 r. globalni dostawcy indeksów giełdowych podnieśli go z „rynku wschodzącego” do „rynku rozwiniętego”.

Udział inwestorów instytucjonalnych jest znaczny, ponieważ w ich rękach jest 35% kapitału rynkowego, podobnie jak ma to miejsce na innych rozwiniętych rynkach europejskich. Polska jest pionierem w dostępie małych i średnich przedsiębiorstw do rynków kapitałowych, tworząc swój rynek Newconnect, który dziś zajmuje drugie miejsce w Europie i stanowi 20% wszystkich notowanych na giełdzie europejskich MŚP.Celem jest wzmocnienie rozpowszechniania przez firmy istotnych informacji. Wymiary środowiskowe, społeczne i administracyjne (ESG).

Złośliwość. Wyjście z kryzysu to szansa na nadanie nowego impulsu rozwojowi szeroko rozumianego ekosystemu biznesowego. Ponieważ udział Polski w przychodach z IPO gwałtownie rośnie w Europie Środkowo-Wschodniej, rozwój rynków finansowych w 2020 roku jest obiecujący. Należy to postrzegać jako oznakę siły i odporności polskiego rynku akcji. Istniejące infrastruktury zapewniają najlepszą platformę zdolną do stworzenia globalnego konkurencyjnego rynku finansowego i świadczenia usług biznesowych zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi praktykami, takimi jak zasady zarządzania korporacyjnego G20/OECD.

Rozwój rynków finansowych jest również ważnym elementem szerszej integracji europejskiej. Polska podjęła już szereg kroków w tym kierunku, rozpoczynając w 2019 r. strategię rynku finansowego. Podczas całego procesu nie można pominąć istotnej funkcji każdego rynku finansowego, która umożliwi najbardziej wydajną aplikację. Zasoby, a tym samym zwiększają dobrobyt całego społeczeństwa. U podstaw tej ambicji leży przejście na niskoemisyjną gospodarkę cyfrową. Zapasy są wysokie, a silne rynki finansowe są ważne dla promowania bardziej ekologicznej, bardziej elastycznej i zintegrowanej Europy.

READ  W Bienne Polska była zbyt silna dla odważnej Szwajcarii

Madeleine Mesnord, Dyrektor Dyrekcji ds. Finansowych i Instytucjonalnych OECD