Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Orzeczenie Polski w UE podnosi francuskie euroseptyki

Za pośrednictwem stowarzyszonej prasy

Marine Le Pen podczas konferencji w Strasburgu w kwietniu 2019 roku poświęconej „Europie Narodów”.

Polityka – Twoje dobre samopoczucie! Marine Le Pen, Éric Zemmour, François Asselineau i Florian Philippot są bliscy wydania wódki w ten piątek, 8 października, za gratulacje. Kontrowersyjny wyrok Konstytucja RP została podjęta przez Trybunał Sprawiedliwości w czwartek, kwestionując prymat prawa europejskiego nad prawem polskim (które zostało przyjęte głosowaniem w Warszawie 2003).

Władza jest reakcją na obawy Brukseli o reformy sądownictwa przeprowadzane przez Nacjonalistyczną Konserwatywną Partię Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i jest sprzeczna z demokracją i rządami prawa. Jest to zatem sprzeczne z podstawowymi zasadami Unii Europejskiej.

To bezprecedensowe i „bardzo poważne” pytanie Paryż określił jako „atak na UE”, ponieważ orzeczenie to kwestionuje ogólne zasady funkcjonowania instytucji europejskich. Jeśli kryzys między Brukselą a Warszawą się pogłębi, może to doprowadzić do wyjścia Polski z UE. „Prawo UE ma pierwszeństwo przed prawem krajowym, w tym postanowieniami konstytucyjnymi”, cytowano słowa Komisji Europejskiej, dodając, że „wszystkie decyzje sądów podlegają kompetencjom wszystkich państw członkowskich”.

Co zaskakujące, francuscy eurosceptycy i inni „dziwacy” nie podzielali tego ostrzeżenia. Marine Le Pen, która obiecała odejść ze strefy euro w 2017 roku, potępiła „pogardę” i „dyktaturę” Komisji Europejskiej. „Panie prezydencie, potwierdzam prymat praw i jurysdykcji krajowych” – powiedział.

Ta sama rozmowa na stronie Erica Gemmore’a. „Nadszedł czas, aby przywrócić prawo francuskie do jego pierwotnej pozycji, a nie prawo europejskie”, pisze półkandydat. Oświadczenie Do nieprawidłowego wietrzenia wyjść programu. „W pełni popieram Polaków i ich rząd w zapewnieniu autonomii ich porządku prawnego” – przekonuje, dodając, że „Komisja Brukselska powinna wyciągnąć wszystkie konsekwencje tego federalnego spisku”. Dodaj: „Francja musi odmówić narzucenia ograniczeń polityki zagranicznej swojej polityce i ideologii”.

READ  Chodnik Svalki na granicy wojennej Polski i Litwy

Zauważ, że ani Marine Le Pen, ani Eric Gemmore nie stwierdzili, jak bardzo woleli prawo francuskie od prawa europejskiego. Nie bez powodu, aby to zrobić, należy zrezygnować z umów ratyfikowanych przez Francję. Aby wyjść z traktatów, potrzebujemy referendum kwestionującego członków Unii Europejskiej we Francji, co jest również zapisane w naszej konstytucji. Folia wyborcza, w której nie wspomina się o kandydacie i jego skrajnie prawicowym rywalu.

To nie są twardzi „dziwacy” tacy jak Florian Philippott i Franோois Azelino, którzy doceniają, jak muszą naśladować pierwszy akt „Polexitu”. „Polska mówi o 'polexit’, kiedy korzysta z funduszy europejskich: pokazuje ogrom niepokojów! Powodów, dla których powinniśmy zapłacić i odejść, jest o wiele więcej!” – uważa m.in. prezydent. Patriotów, jego co UPR Gratulacje Wydarzenie, które „otwiera rozdrobnioną drogę Europy i prowadzi do jej zniknięcia”.

Zobacz też Le Huff Post: Marine Le Pen ponownie atakuje osadę, dlaczego tutaj