Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję

W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję

Polski reżyser Patrick Vega miał premierę swojego nowego filmu „Putin” na rynku kinowym podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Wyprodukowany przy użyciu sztucznej inteligencji, przedstawia życie rosyjskiego prezydenta… aż do jego śmierci.

Biografia Władimira Putina? Ponieważ oryginał nie był dostępny, Patrick Vega w filmie zatytułowanym „Putin” zatytułowanym „Putin” upozorował go na deepfake, wykorzystując sztuczną inteligencję (AI).

W końcu Władimir Putin umiera. Reżyser wyjaśnił w wypowiedziach, które Agence France-Presse na marginesie Festiwalu Filmowego w Cannes wyjaśnił: „To powinno być szczęśliwe zakończenie”. „Zadzwoniłem do Putina i zapytałem, czy chce wziąć udział. „Żartowałem” – mówi z wielką radością polski reżyser, autor filmów gangsterskich.

„Chciałem wejść do głowy Putina”

Patrick Vega początkowo chciał stworzyć swoją postać, korzystając z prawdziwych materiałów filmowych przedstawiających rosyjskiego przywódcę, ale jakość nie była wystarczająco dobra, aby przenieść ją na duży ekran. „Sztuczną inteligencję trzeba zasilić. Aby zadziałała, potrzeba 20 000 obrazów w wysokiej rozdzielczości” – wyjaśnia.

Zamiast tego opracował nową technologię, która umożliwiłaby prawdziwemu aktorowi tej samej postury co Władimir Putin stworzenie twarzy za pomocą sztucznej inteligencji. „To pierwszy film, w którym zastosowano tę technologię” – mówi.

Efekt jest niesamowity. W filmie, którego fragment obejrzała Agence France-Presse, widzimy prezydenta Rosji takim, jakim go znamy podczas wystąpień publicznych, ale cierpi on też na nietrzymanie moczu lub gra na pianinie. „Chciałem wśliznąć się do głowy Putina” – wyjaśnia reżyser, który traktuje swój film jako „poradnik” dla rosyjskiego prezydenta.

„Putin nie jest szaleńcem, ale w jego przypadku liczy się tylko jego ego” – stwierdził reżyser, który wpadł na pomysł filmu wkrótce po rozpoczęciu wojny na Ukrainie w lutym 2022 roku. Zapytany o potencjalne obawy związane z publikacją filmu. filmu, roześmiał się i odpowiedział: „Nie, Putin powinien się mnie bać”.

READ  „Ostatni z Żydów” – humanitarna i radosna wizja współżycia społeczności

Zagrożenie sztuczną inteligencją w branży filmowej

W przyszłości Vega chciałby zaoferować rozwiniętą przez siebie sztuczną inteligencję innym producentom, w szczególności do tworzenia scen z dodatkami. „Mogą mi przysłać pustą ulicę, a ja stworzę dla nich tłum” – wyjaśnia. „Ponieważ postacie są całkowicie wymyślone, nie ma problemu z prawami do wizerunku i jest to znacznie tańsze niż kręcenie wielu statystów”.

To właśnie przeraża branżę filmową. Podczas zeszłorocznego masowego strajku w Hollywood jedną z kwestii były konsekwencje zastąpienia scenarzystów, aktorów głosowych i aktorów sztuczną inteligencją.

W grudniu osiągnięto porozumienie dające przedstawicielom prawo do sprawdzenia, kiedy należy używać ich kopii cyfrowych. Należy również nagradzać korzystanie z awatarów AI. Według dystrybutora „Putin” został już sprzedany w ponad 50 krajach.