Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaszczepieni turyści ze Stanów Zjednoczonych będą mogli tego lata podróżować do Unii Europejskiej

A przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen złożyła to oświadczenie w niedzielę w wywiadzie dla „The New York Times”. Termin pozostaje do ustalenia.

Wysoki rangą urzędnik Unii Europejskiej powiedział w niedzielę, 25 kwietnia, że ​​Amerykanie, którzy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, będą mogli podróżować do Europy tego lata, łagodząc obecne ograniczenia w podróżowaniu. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała w wywiadzie dla The New York Times Że 27 członków Unii bezwarunkowo zaakceptuje wszystkie zaszczepione szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków (EMA). Ten ostatni zatwierdził trzy szczepionki stosowane w Stanach Zjednoczonych, a mianowicie Moderna, Pfizer / Bio-Tech i Johnson & Johnson. „O ile wiem, Amerykanie używają szczepionek zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków”.Powiedział Von der Leyen. Pozwoli to na swobodę przemieszczania się i podróżowania do Unii Europejskiej. ”„ Ponieważ jedno jest jasne: każde z 27 państw członkowskich bezwarunkowo zaakceptuje wszystkie osoby zaszczepione szczepionkami zatwierdzonymi przez EMA ”.Wyjaśnił.

Nie sprecyzowano jednak, kiedy można wznowić podróże transatlantyckie. Unia Europejska w dużej mierze wstrzymała podróże „zbędne” ponad rok temu.

Kraje Unii Europejskiej zgodziły się w tym miesiącu wydać zezwolenia na podróż Covid-19, które ułatwiłyby osobom zaszczepionym przeciwko tej chorobie, rekonwalescencji po zakażeniu lub osobom, którym udowodniono, że nie podróżują.

READ  Co najmniej czterech zabitych i 14 rannych po nowej fali rosyjskich nalotów w kilku obszarach