Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaszczepieni turyści ze Stanów Zjednoczonych będą mogli tego lata podróżować do Unii Europejskiej

Zaszczepieni turyści ze Stanów Zjednoczonych będą mogli tego lata podróżować do Unii Europejskiej

A przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen złożyła to oświadczenie w niedzielę w wywiadzie dla „The New York Times”. Termin pozostaje do ustalenia.

Wysoki rangą urzędnik Unii Europejskiej powiedział w niedzielę, 25 kwietnia, że ​​Amerykanie, którzy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, będą mogli podróżować do Europy tego lata, łagodząc obecne ograniczenia w podróżowaniu. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała w wywiadzie dla The New York Times Że 27 członków Unii bezwarunkowo zaakceptuje wszystkie zaszczepione szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków (EMA). Ten ostatni zatwierdził trzy szczepionki stosowane w Stanach Zjednoczonych, a mianowicie Moderna, Pfizer / Bio-Tech i Johnson & Johnson. „O ile wiem, Amerykanie używają szczepionek zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków”.Powiedział Von der Leyen. Pozwoli to na swobodę przemieszczania się i podróżowania do Unii Europejskiej. ”„ Ponieważ jedno jest jasne: każde z 27 państw członkowskich bezwarunkowo zaakceptuje wszystkie osoby zaszczepione szczepionkami zatwierdzonymi przez EMA ”.Wyjaśnił.

Nie sprecyzowano jednak, kiedy można wznowić podróże transatlantyckie. Unia Europejska w dużej mierze wstrzymała podróże „zbędne” ponad rok temu.

Kraje Unii Europejskiej zgodziły się w tym miesiącu wydać zezwolenia na podróż Covid-19, które ułatwiłyby osobom zaszczepionym przeciwko tej chorobie, rekonwalescencji po zakażeniu lub osobom, którym udowodniono, że nie podróżują.

READ  Imigranci, kobiety w ciąży... Trump przedstawia mrożącą krew w żyłach relację ze swojej potencjalnej drugiej kadencji