Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miliardy Saudyjczyków, którzy spanikowali presję City i Putina na Chelsea, prawdziwe przyczyny niepowodzenia?

Miliardy Saudyjczyków, którzy spanikowali presję City i Putina na Chelsea, prawdziwe przyczyny niepowodzenia?

Gianni Infantino i Władimir Putin coś knują. – Mladen Antonov / Agence France-Presse

Po dwóch dniach od efemerycznego startu Premier League wiemy więcej o powodach, które skłoniły angielskie kluby, Manchester City i Chelsea do szybkiego wycofania się z projektu, co doprowadziło do ucieczki ich odpowiedników w Arsenalu, Man United i Liverpoolu. Niestety (dla naiwności tego, kim jesteśmy), rola kibiców / protestujących wydaje się nie mieć nic wspólnego z takim pośpiechem do wyjścia. Co mówią nam nasi koledzy Gazeta SouthgermanI
Skąd pochodzą te wersety?

Putin przypomina Abramowiczowi o pewnych zasadach

Oprócz Chelsea londyński klub od 2003 roku należy do rosyjskiej oligarchii Romana Abramowicza, To telefon z Kremla To zmieniłoby historię. Blisko właściciela Bluesa, rosyjski szef państwa Władimir Putin zamierzał wytłumaczyć swojemu rodakowi, jak członkostwo w Premier League może zaszkodzić interesom ich drogiej ojczyzny. Ponieważ państwowy gigant Gazprom jest w 51% głównym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA, złym pomysłem byłoby patrzeć, jak ktoś bliski wielkiemu Putinowi wygłasza kazania w sąsiedniej parafii.

Zwłaszcza, że ​​należący do Gazpromu Zenith Saint Petersburg zamierza w przyszłym sezonie awansować do Ligi Mistrzów, a finałowy mecz C1 w 2022 roku ma się właśnie w tym mieście rozegrać. Jak dobry student, który nie chciał urazić wielkiego szefa Kremla, Abramowicz natychmiast zrewidował swoje stanowisko i postanowił wycofać swój klub z projektu separatystów.

Miasto boi się pieniędzy?

Kilkaset kilometrów na północ, w Manchesterze, był również telefon o potężnej politycznej treści, który zmienił program obywatelski. W rzeczywistości jest to zawsze zgodne z süddeutsche ZAdministracjaWłaściciele klubu, Abu Dhabi United Group, wiedzieli, że słynne miliardowe finansowanie tak naprawdę nie pochodzi
Z New York Bank JP Morgan, Ten ostatni działa głównie jako pośrednik, ale raczej pochodzi z Arabii Saudyjskiej.

Jeśli jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie nie żywi lekkomyślnej nienawiści do swojego saudyjskiego sąsiada, odmawiają w jakikolwiek sposób kojarzenia się z tym krajem, który nie cieszy się pozytywnym wizerunkiem na szczeblu międzynarodowym, zwłaszcza w kwestii praw człowieka. Ponadto Ferran Soriano, dyrektor zarządzający Manchester City i Pep Guardiola, Od początku był sceptyczny O tej Premier League, która ostatecznie przekonałaby właścicieli klubów, że wyjście z projektu było lepsze, co skutkowało wycofaniem wszystkich innych angielskich klubów.

A co z (decydującym) stanowiskiem Paris Saint-Germain w tej sprawie? Nasi niemieccy koledzy wyjaśniają nam, że gdyby to był Paris Saint-Germain, Poprzez nowy głos Che Guevary Nasser Al-Khulaifi dla światowej piłki nożnej od początku odmawiał wejścia do kręgu dwunastu złoczyńców, głównie dlatego, że właściciele Kataru nie chcieli nic robić w lidze finansowanej przez saudyjskiego arcywrogę, który na długo przed sankcjami nałożył na Katar blokadę. zostały ostatecznie zniesione na początku tego roku.

Perez jest w kontakcie z Arabią Saudyjską

Wreszcie, w tym przypadku Florentino Perez jest najwyraźniej najbardziej motywującym, którego jego przyjaciele dziwnie uznali za porzuconego. Kiedy zamierzasz grać w Super VRP w Super League W programach telewizyjnych. Ten ostatni, który nigdy nie ukrywał, że stworzenie Premier League było dla niego idealną okazją do wniesienia dużej ilości pieniędzy w kasach Realu Madryt, nie wydaje się, aby miał coś do powiedzenia źródłu funduszy.

Plik süddeutsche ZAdministracja Wspomina się, że według informacji z CzasyHiszpański magnat budowlany zawarł równolegle umowę z Królestwem Arabii Saudyjskiej, aby za 6,5 ​​miliarda euro zbudować tam „Qidiya”, która jest rodzajem rozrywki dostosowanej do muzułmanów w Las Vegas. Nasi niemieccy koledzy ustalają również, że dwanaście klubów biorących udział w Premier League wydało już 50 mln euro na marketing i inne koszty prawne (na opłacenie honorariów kancelarii, które zostały zaproszone do pracy nad projektem).

Aby zakończyć te uroczystości – tak daleko od stadionu piłkarskiego, jak widać – dowiedzieliśmy się, że po tym fiasku UEFA zamierza zemścić się w sferze finansowej. W rzeczywistości Unia Europejska negocjuje z funduszem inwestycyjnym w Londynie (Centricus Assets), aby nadać Lidze Mistrzów nową formułę blisko sześciu miliardów euro. Problem i pozostaje, ponieważ nie brakuje w nim pewnej ironii, duża część pieniędzy Centricus Assets, którymi zarządza bankier inwestycyjny Nizar Al-Bassam, również będzie pochodzić z Arabii Saudyjskiej. Niech żyje futbol!597

Zaangażowany

READ  Na żywo – Ukraina: Kraje NATO graniczące z Rosją wzniosą „ścianę dronów” – ostrzega Litwa