Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy rekord przypadków w ciągu 24 godzin, obawy w Indiach i Brazylii

Prawie 900 000 nowych przypadków koronawirusa zostało zidentyfikowanych na całym świecie w ciągu jednego dnia, rekordowy poziom, głównie z powodu wybuchu epidemii w Indiach.

W ciągu 24 godzin na całym świecie zidentyfikowano w sobotę prawie 900 000 nowych przypadków koronawirusa, co jest rekordem związanym z wybuchem epidemii w Indiach. Śmiertelność w wyniku pandemii jest nasilana przez inne tragedie w krajach o bardziej zatłoczonych systemach opieki zdrowotnej.

Po tym, jak 13 pacjentów Covid-19 zmarło w piątek w pożarze szpitala w Indiach, co najmniej 23 pacjentów na oddziale intensywnej terapii pacjentów z koronawirusem zmarło w nocy od soboty do niedzieli w Iraku w pożarze przypuszczalnie spowodowanym zaniedbaniem. Na świecie, Ponad jedna trzecia dodatkowych przypadków zanieczyszczenia w ciągu 24 godzin, czyli około 340 000, odnotowano na ziemi indyjskiej.

Zamknięte drzwi do Indii

Przed szpitalami w głównych miastach Indii rosną kolejki osób, u których zdiagnozowano wirusa oraz ich niespokojnych krewnych. Niepokojący rekord narodowy 2624 osób zmarło w ciągu 24 godzin w tym kraju, liczącym 1,3 miliarda ludzi. To zwiększa liczbę infekcji do 16,5 miliona od początku epidemii i prawie 190 000 zgonów w Indiach, które są obecnie drugim po Stanach Zjednoczonych krajem najbardziej dotkniętym wirusem Corona.

Wiele krajów zamyka swoje drzwi przed Indiami. Od niedzieli tylko obywatele Niemiec będą mogli podróżować z tego kraju do Niemiec, a Kuwejt ogłosił w sobotę zawieszenie bezpośrednich lotów handlowych do iz ziemi indyjskiej. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, to odradzali podróżowanie tam, a Kanada zawiesiła loty z Indii i Pakistanu na 30 dni w piątek.

Brazylia pobiła także nowy rekord miesięcznych zgonów, Zarejestrowano 67 977 zgonów z powodu Covid-19 w sobotę od początku kwietnia, przewyższając rekord z marca, kiedy odnotowano ponad 66 000 zgonów, według Ministerstwa Zdrowia. W Iraku, kraju arabskim cierpiącym z powodu największego zanieczyszczenia i braków medycznych od dziesięcioleci, pożar zabił co najmniej 23 osoby w ciągu nocy od soboty do niedzieli na oddziale intensywnej terapii pacjentów Covid-19 w pobliżu Bagdadu.

READ  Joe Biden dąży do uregulowania sprawy z Europejczykami w sprawie Ukrainy

Szczepienia postępują

Covid-19 zabił ponad trzy miliony – co najmniej 3088103 – na całym świecie, odkąd biuro WHO w Chinach ogłosiło jego pojawienie się pod koniec grudnia 2019 r., Po raporcie AFP w sobotę. Na całym świecie liczba szczepień rośnie na całym świecie. Miliardowy znak – co najmniej 1002938,540 – szczepionek Covid, podawanych w 207 krajach lub terytoriach, został przekroczony w sobotę Pod koniec dnia, według obliczeń AFP z oficjalnych źródeł. Ponad połowa z nich (58%) została wstrzyknięta do trzech krajów: Stanów Zjednoczonych (225,6 mln), Chin (216,1 mln) i Indii (138,4 mln).

Ale pod względem populacji Izrael jest na pierwszym miejscu, a prawie sześciu na dziesięciu Izraelczyków jest w pełni zaszczepionych. W Stanach Zjednoczonych ta kampania szczepień zaczyna przynosić efekty. Wznowienie szczepień, zatwierdzonych w piątek przez służby zdrowia, z firmą Johnson and Johnson – z pojedynczą dawką i przechowywaną w lodówce – powinno ułatwić dostęp grupom wrażliwym.

Wygląd

Postępował również na froncie szczepień w Unii Europejskiej, gdzie 128 milionów dawek podano 21% populacji. Ze swojej strony Europejska Agencja Leków (EMA) stwierdziła po nowym badaniu, że korzyści ze szczepionki AstraZeneca rosną wraz z wiekiem i nadal przeważają nad ryzykiem, takim jak zakrzepy krwi.

Podczas gdy wiele krajów europejskich, takich jak Włochy, Szwajcaria, Belgia i Francja, zaprogramowało złagodzenie ograniczeń, Niemcy są w konflikcie ze zbożem iw sobotę wzmocnili swój arsenał przeciwko Covid, w szczególności wprowadzając godzinę policyjną. Urządzenie narzuca zaostrzenie przepisów sanitarnych, gdy wskaźnik infekcji, który mierzy zanieczyszczenie w ciągu tygodnia, przekroczy 100 przez trzy dni.

I to pomimo protestów tysięcy ludzi w niemieckich miastach, podobnie jak sobota we wschodniej Szwajcarii, pomimo stopniowego znoszenia ograniczeń. w Londynie, Tysiące ludzi demonstrowało przeciwko możliwości wprowadzenia paszportów szczepionkowych. Policja podała, że ​​aresztowano pięć osób, a ośmiu policjantów zostało rannych.

READ  NATO rozmieści cztery nowe grupy bojowe na swojej wschodniej flance, aby „wzmocnić” swoją „postawę obronną” przeciwko Rosji