Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwadelupa została przegrupowana na trzy tygodnie od wtorku 27 kwietnia –

Po spotkaniu z wybranymi urzędnikami na Gwadelupie podczas posiedzenia komitetu monitorującego, prawie zawsze poprzedzającego konferencję prasową, Alexandre Rochat ogłosił nowe ograniczenia w podróżowaniu, a przede wszystkim zaplanowano trzytygodniowe przestawienie.


To dyrektor ARS jako pierwszy ocenił sytuację zdrowotną. Liczby, które pokazują pewną stabilność standardów, ale zawsze zwiększają napięcie, trwają już od kilku tygodni.

W ciągu 5 dni Gwadelupa odnotowała 674 nowe przypadki … a jeśli wariant angielski jest głównym nośnikiem zanieczyszczeń, to konieczne jest zgłoszenie potwierdzonej obecności wariantu południowoafrykańskiego, który będzie już rozprzestrzeniał się na terytorium archipelagu.

Pomimo spadku wskaźnika pozytywności presja na szpitale wzrosła. Obecnie na oddziale intensywnej terapii jest 32 pacjentów, a 42 łóżka zajmują pacjenci Covid. Plan ORSAN jest teraz na poziomie 5, z 48 łóżkami intensywnej terapii w CHUG i CHBT.

Pozycja gwarantuje lepszą ponowną charakterystykę

To wszystko czynniki, które skłoniły gubernatora prowincji do podjęcia decyzji o rekonfiguracji mającej na celu ograniczenie podróży w tym okresie.

Mimo wszystko sklepy pozostaną otwarte na „podstawowe towary”; Hrabstwo sporządziło listę zawierającą firmy, które mogą pozostać otwarte w ciągu tych trzech tygodni ograniczenia ruchu.

Restauracje po ich stronie pozostaną zamknięte od 19:00, z wyjątkiem zamówień na wynos i dostawy.

Działalność sportowa nadal podlega obowiązującym przepisom.

Jeśli chodzi o szkoły, obecne zasady są nadal aktualne.

Wojewoda wskazał również, że firmy mogą kontynuować swoją działalność, ale preferują pracę zdalną. Usługi publiczne pozostaną otwarte, ale należy znaleźć nową organizację biznesową.

Wreszcie, nadal można uzyskać dostęp do miejsc kultu. W szczególności obowiązują zasady dotyczące obowiązkowego i stałego noszenia maski

Raport sytuacyjny i ulepszone środki