Zaskoczony łyżwiarz na linii startu

Sprinter Alex Boesviert-Lacroix wygrał swoją sprawę w kanadyjskim sądzie sportowym i będzie startował w czterech imprezach Pucharu Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na długich torach, które rozpoczynają się w przyszły piątek w Polsce.

Pod koniec krajowych zawodów, które odbyły się w Calgary w październiku, Speed ​​​​Skating Canada (SSC) wybrał Laurenta Dubriela (34sec 12s) i Gilmore Jr. (34sec, 59s), którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz zajęli drugie miejsce. Czas jest poniżej rekordowego poziomu 34s90, a Cédrick Brunet i Christopher Fiola zajęli trzecie i czwarte miejsce z czasami okrążeń 34s97 i 35s.

Jeśli chodzi o Boisvert-Lacroix, skończył 5NS Pozycja pod stoperem 35 sekund 01.

„Moglibyśmy porozmawiać o Evolution, fotografie dla Boisvert-Lacroix, ale nie wyobrażałem sobie, że nie zostałem wybrany, wybierając mój dyskrecję, czytając biuletyn SSC. Jednym z kryteriów wyboru było spełnienie normy 34s90 w ramach ostatnich 28 miesięcy.”

Olimpijczyk z 2018 roku w Pyeongchang kontynuował: „Jechałem poniżej rekordu osiem razy w tym okresie, w tym o 34 sekundy i 77 na cztery dni przed zawodami krajowymi, podczas gdy dwóch pozostałych wybranych łyżwiarzy w ogóle się nie udało”. Postanowiłem zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby dotrzeć do sedna sprawy, mimo że proces jest skomplikowany. „

Sędzia orzekł na korzyść Boisvert-Lacroix i Jacoba Grahama, którzy również odwołali się do CAS po ukończeniu 13NS miejsce.

„Chociaż mam bardzo mocną sprawę, byłem mile zaskoczony, że sędzia uznał mnie za słuszną” – przyznał.

Rozczarowany, ale daleki od depresji

Wyraźnie rozczarowany obrotem wydarzeń, Brunet, który wywołał tak wielką niepokój w Calgary, jest w szoku. „To nudne i jestem rozczarowany, ale nie mogę nic zrobić i nie muszę czerpać pozytywów z tej decyzji, nad którą nie mam kontroli”, powiedział 20-latek. Mówię, że nic nie dzieje się na darmo w życiu. „

READ  Real Madryt przeprowadza błyskawiczny atak, aby sfinalizować transakcję transferową Erlinga Brauta Haalanda!

„Nikt nie może odebrać mi tego, co zrobiłem obywatelom” – kontynuował Brunet. Nie powiedziałem ostatniego słowa i przyjadę bardziej niż kiedykolwiek gotowy na próby olimpijskie w Quebecu w okresie świątecznym, aby udowodnić wszystkim, że mam swoje miejsce w Pucharze Świata. „

Brunet rozpocznie ostatnie w tym sezonie Puchar Świata w Calgary, gdzie Kanada będzie mogła postawić pięciu łyżwiarzy zamiast czterech.

Został również wybrany do Nowych Mistrzostw Świata (U-23), które odbędą się w dniach 26-28 listopada w Inzel. Gabriel Jellonic, Hubert Marcotte i Rose Laliberte Roy również udają się w podróż do Niemiec.