Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obejrzyj na żywo pierwszy mecz jesiennego Tour XV de France

Netmac Gilbert, Więź deterministyczna

„Wiele nie jest epidemią”. To z pewnością mówili sobie trenerzy XV z Francji, kiedy tworzyli skład, by zmierzyć się z Pumami. Dwóch zwykłych pretendentów do otwarcia, Roman Ntamak i Matthew Gallibert, po raz pierwszy pojawią się razem w niebieskiej marynarce. Do tej pory obaj gracze dzielili tylko 8 minut na tej samej murawie. Był 20 lutego 2020 roku, kiedy Francja pokonała Walię na Millennium Stadium w Cardiff.

„Od jakiegoś czasu mieliśmy na myśli ten link, mówi Laurent Labit, który jest odpowiedzialny za atak XV we Francji. Chcemy zobaczyć, co może zaoferować. Nawet gdyby (dwa centra) Ferimi (Vakatawa) i Artur (Vincent) tam byli, pracowalibyśmy w ten sam sposób przez te dwa tygodnie. „

Dzisiejszego wieczoru Jalibert będzie nosił numer 10, a w środku zagra syn legendarnego Emila Ntamaka. Stanowisko, które dobrze zna, odkąd objął podczas mistrzostwa świata do lat 20 we Francji w 2018 roku. Ta wszechstronność pozwala mu powierzyć klucze do gry otwierającemu Gallibertowi. obserwujących francuski smak. Netamak, znakomity obrońca, zagra z Fico, centrum Racing 92 i szefem francuskiej obrony.

Laurent Labit wyjaśnia zalety tego linku: „W animacji ofensywnej zawsze gramy w domu z dwoma konkretnymi rozgrywającymi, o priorytecie 10 i 15. W założeniu, że Romain (Ntamack) miałby 12 lat, mielibyśmy 10, 12, a nawet 15. To ułatwia pracę 10, którzy na pewno znajdą jednego z tych dwóch graczy w naszej grze. Wkład jest jasny.

READ  Euro 2021: Hiszpania jest już pod presją, zanim zmierzy się z Polską