Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zarejestruj się, aby zbierać fundusze na Wefox jednorożca

To największa zbiórka pieniędzy ogłoszona w Szwajcarii w ostatnich latach. Szwajcarski startup Wefox, działający w cyfrowej przestrzeni ubezpieczeniowej, ogłosił we wtorek późnym wieczorem, że zebrał 650 milionów dolarów od dużej grupy inwestorów. Znacznie więcej niż 484 miliony dolarów, które GetYourGuide zebrał w 2019 roku, który był rekordem w branży.

Wygnanie, aby się rozwijać

Według założycieli firmy, która obiecała uprościć „ubezpieczenie dla wszystkich, którzy myślą gdzie indziej”, operacja wycenia firmę na 3 mld USD, potwierdzając jej pozycję jednorożca (wartość startupu ponad 1 mld USD). . „Prawie wszyscy główni obecni inwestorzy brali udział w zbieraniu funduszy” – podał serwis informacyjny. Weź Crunch Julian Teck, współzałożyciel i dyrektor generalny Wefox.

„Nie tylko zebraliśmy ogromną kwotę, ale także w rekordowym czasie, ponieważ ukończenie procesu zajęło nam cztery tygodnie”, dodał dyrektor finansowy firmy Fabian Weissmann. Nazywa się Series C, a ta runda finansowania była prowadzona przez niemiecki fundusz Target Global. Uczestniczyły również dwa szwajcarskie fundusze, Partners Group i LGT.

Czytać:
Nexthink, nowy nosorożec technologiczny w Lozannie

Nowe rynki na horyzoncie

Nie tylko Wefox i GetYourGuide urodzili się w Zurychu i przyprawiali o zawrót głowy inwestorów. Oba start-upy bardzo wcześnie zdecydowały się na pilotaż swojej działalności z Berlina, aby przyspieszyć rozwój swoich firm. Jednak ich siedziba nadal znajduje się w Szwajcarii.

Dzięki zwiększonej zdolności finansowania firma zamierza szybko zdobyć nowy udział w rynku. Z obrotem przekraczającym 140 milionów dolarów w 2020 roku, obecnie działa głównie w Niemczech, Austrii, Polsce i Szwajcarii. Sześć lat po urodzeniu twierdzi, że w zeszłym roku zarobiła. Zamierza zaistnieć na nowych rynkach europejskich, takich jak Włochy, ale przede wszystkim podbić Stany Zjednoczone i Azję w ciągu najbliższych dwóch lat. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojej działalności, Wefox utworzył ostatnio również zespół IT w Paryżu.

READ  Petah Tikva (Izrael). Kontrolowane przez cyberprzestępców maszyny zombie. Dolina Izraela

Przeprowadzone operacje pozyskiwania funduszy nie są niczym niezwykłym w całej Szwajcarii. W ubiegłym roku największa runda finansowania notowana na starożytnym kontynencie osiągnęła ten sam poziom. Należy to przypisać innej firmie z branży fintech, szwedzkiej Klarnie. Ale pobił ten rekord, zwiększając swoją bazę finansową o 1 miliard dolarów w marcu, co zwiększyłoby jego wartość do ponad 30 miliardów dolarów.

Będzie tak, ponieważ warunek jest nadal używany w scenie startowej. Oceny odzwierciedlają oceniany potencjał. Prawdziwa cena rynkowa nie jest znana, dopóki firma nie zostanie sprzedana lub zaoferowana publicznie.

Przeczytaj także:
„Bańka nosorożca” przetrwała epidemię