Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zamknięcie fabryki Knorra, osiągnięcie porozumienia dla pracowników

opublikowany

Długość wideo: 2 minuty.

Francja 2
Artykuł autorstwa

Matka. Damoy, C Rothia, A Rap, E Ortado – Francja 2

Telewizory we Francji

Cztery miesiące po ogłoszeniu zamknięcia zakładu Knorr w Bas-Rhin związki zawodowe i kierownictwo osiągnęły porozumienie w sprawie planu ochrony pracy dla 261 pracowników.

Fabryka Knorra w Dubgheim, w Dolnym Renie, w ostatnich dniach. Pod koniec września zostanie zamknięty na stałe. 261 pracowników straci pracę, tak jak Bernadette Baumgart, pracownica od 17 roku życia, która znała tylko tę firmę. „Zostaliśmy rzuceni jak Kleenex, jesteśmy zdecydowanie bardzo drodzy, kiedy chcieliśmy pracować tylko po to, by móc wyżywić naszą rodzinę. Daliśmy wszystko w tej fabryce, trochę umiera– wyjaśnia płacząc.

Właściciel Unilever uzasadnia postój ograniczeniem zużycia zup przemysłowych wytwarzanych przez fabrykę. Rezultatem jest 17% redukcja produkcji, która będzie teraz zlecana do Rumunii i Polski. Jedna trzecia pracowników może zostać przeklasyfikowana pod warunkiem, że wyjadą z Alzacji do innych francuskich lokalizacji grupy. Plan ochrony, podpisany w poniedziałek 9 sierpnia, przywołuje 530 potencjalnych ofert pracy w okolicy dla pracowników, których średnia wieku wynosi 49 lat.

Komunikat prasowy właściciela fabryki Unilever z dnia 25 marca 2021 r.

Komunikat prasowy Unilever z 10 sierpnia 2021 r.

niepełna lista

wiadomości

Wszystkie nowości w filmie

Otrzymuj większość naszych wiadomości dzięki naszemu biuletynowi

Subskrypcja newslettera

Artykuły na ten sam temat

widziane z Europy

Kanał Franceinfo codziennie wybiera treści z europejskich mediów audiowizualnych, członków Eurowizji. Treści te są publikowane w języku angielskim lub francuskim.

READ  Analiza rynku wyłączników prądu stałego do 2030 r