Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakrzepica żylna: jak rozpoznać pierwsze objawy?

Zakrzepica jest niezwykle rzadkim skutkiem ubocznym szczepienia preparatem AstraZeneca. Sześć typowych objawów tej choroby żylnej lub tętniczej może ujawnić powstawanie zakrzepów krwi wystarczająco wcześnie, aby ograniczyć poważne konsekwencje.

W marcu ubiegłego roku Narodowa Agencja Leków uznała istnienie Rzadkie ryzyko zakrzepów krwi połączone z wtryskiem Serum AstraZeneca. do Koagulacja Może być mniej lub bardziej poważny w zależności od dotkniętego obszaru ciała i tego, czy występuje w żyle czy tętnicy. Cięższe przypadki mogą mieć szczególnie niepokojące konsekwencje dla pacjentów, a nawet mogą być śmiertelne. Dlatego ważne jest, aby móc jak najszybciej wykryć powstawanie tych skrzepów krwi. Wskazuje, że kilka znaków może służyć jako alarm CWiadomości.

Głównym objawem problemu krzepnięcia krwi jest ostry ból w nodze; Można go wzmocnić, gdy podmiot chodzi. Zainteresowany członek jest również Wrażliwy de sankiloser. W przypadku zakrzepu krwi, to Widocznie powiększony, zwłaszcza w porównaniu z drugim końcem, nienaruszone. Czasami skóra jest trudniejsza w dotyku i ma kolor biały, czerwony lub krwiak.

Jedenaście zaszczepionych osób zmarło we Francji

Jeśli w tętnicy utworzy się skrzep, pacjent może odczuwać silny nacisk na klatkę piersiową, czuć się ściśnięty i mieć problemy z oddychaniem. Objawy te są podobne do tych, które występują w zawale mięśnia sercowego. Kiedy w mózgu pojawia się zakrzep krwi, powoduje to zaburzenia, których charakter zależy od lokalizacji zablokowanej tętnicy mózgowej.

Podobnie jak w przypadku udaru, Pacjent może mieć problemy z mową lub zawroty głowy. Zaobserwowano również omdlenia. Francuska Agencja Leków (ANSM) wymieniła w poniedziałek 31 maja: 34 przypadki tej choroby na ponad 4 miliony dawek szczepionki AstraZeneca szczepienia w kraju. Zginęło od niego jedenaście osób.