Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aby uzyskać informacje, kałamarnica jest w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Rakieta zaopatrzeniowa zawiera również niesporczaki, które będą badane przez naukowców z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

W czwartek, 3 czerwca, rakieta SpaceX wystrzeliła na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z wystarczającą ilością, aby przeprowadzić całą serię eksperymentów naukowych, w tym niespodziewanego pasażera: kałamarnicę. Statek kosmiczny, który jest czarterowany przez NASA, został wystrzelony z Florydy i ma zacumować w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w sobotę.

Małe próbki gatunku kałamarnicy (Euprymna scolopes) wyruszają w podróż, aby zbadać wpływ nieważkości na interakcje między bakteriami a ich żywicielami. Niektóre z tych zwierząt będą już narażone na działanie bakterii po wejściu na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Niektórzy pozostaną. Po 12 godzinach wszystko zostanie zamrożone, dopóki nie wrócą na Ziemię, gdzie będą badane.

W ten sposób eksperyment mógłby w przyszłości pomóc w opracowaniu technik ochrony zdrowia astronautów uczestniczących w długoterminowych misjach w kosmosie. Również na pokładzie rakiety SpaceX: Niesporczaki, zwane również niedźwiedziami wodnymi, to mikroskopijne stworzenia, o których wiadomo, że są odporne. Naukowcy chcą zbadać, jak przystosowują się w kosmosie. W sumie misja zaopatrzenia zawiera ponad 3000 kg ładunku naukowego.

READ  Warianty koronawirusa tworzą „superkomórki” do reprodukcji