Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwóch astronautów wykonuje siedmiogodzinny spacer kosmiczny na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby przygotować się do rosyjskiego modułu

Dwóch rosyjskich kosmonautów wyruszyło poza Międzynarodową Stację Kosmiczną na ponad siedem godzin, aby przygotować się na przybycie nowego rosyjskiego statku kosmicznego. Był to pierwszy spacer kosmiczny Olega Nowickiego i Piotra Dubrownika, którzy przybyli na stację kosmiczną w kwietniu i trwał 7 godzin i 19 minut. Był transmitowany na żywo przez NASA. Obaj skupili się na przygotowaniu stacji kosmicznej do demontażu i utylizacji kapsuły dokującej Pirs, która ma zostać zastąpiona w przyszłym miesiącu nowym wielofunkcyjnym modułem Nauka Laboratory (Nauki).

Na tym zdjęciu z filmu Roscosmos rosyjscy kosmonauci Oleg Novitsky (po lewej) i Piotr Dubrownik, członkowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), wykonują pierwszy spacer kosmiczny w środę 2 czerwca 2021 r., aby wymienić stare baterie poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną. . Dwóch członków załogi Rosyjskiej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonuje spacer kosmiczny. Źródło obrazu: Roscosmos przez AP

Oddzielili antenę i inny sprzęt od Pirsów i przechowali je poza stacją do wykorzystania w przyszłości w celu pozbycia się jednostki.

Novitsky i Dubrovnik wymienili również regulator przepływu płynu i dwa zestawy próbek biologicznych i materiałoznawczych poza jednostkami rosyjskimi.

Obaj Rosjanie współpracują obecnie w kosmosie z astronautami NASA Markiem Vande Hey, Shane Kimbrough i Megan MacArthur. Japońska Agencja Badań Kosmicznych, astronauta Akihiko Hoshied; i europejski astronauta Thomas Bisquet.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że polio zniknęło z Filipin

Uruchomienie rosyjskiej jednostki laboratoryjnej Nauka było ciągle odkładane z powodu problemów technicznych. Rosyjscy urzędnicy zajmujący się przestrzenią kosmiczną powiedzieli, że w końcu ruszy w lipcu.

.

45 sekund To nowy sposób, możesz podzielić się naszym artykułem w sieciach społecznościowych, aby dać nam impuls. 🙂