Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Zakończenie izolacji zaszczepionych kontaktów ma sens, aby zachęcić ludzi do szczepień”

To wiadomość, która powinna Cię uszczęśliwić szczepić ludzi. Rząd planuje całkowicie znieść izolację zaszczepionych przeciwko nim osób
Korona wirus, zidentyfikowany jako przypadek kontaktowy, ale przetestowany negatywnie, premier potwierdził,
Jan Castex, w 13 Hours of TF1, w najbliższą środę.

Osoby, które do tego czasu przyjmowały dwie dawki, musiały się izolować. Wyjaśnił, że z analiz przeprowadzonych na tych osobach wynika, że ​​nie mają już szans na zarażenie się chorobą. Akcja wtorek ogłoszona na RTL, przez Olivier Veran, Minister Zdrowia : „To, co można odnotować, to to, że kiedy jesteś w pełni zaszczepiony, nie masz już kontaktu z osobą chorą”, powiedział z góry, że po ukończeniu harmonogramu szczepień „ryzyko rozwoju ciężkich postaci jest nawet znacznie niżej.”

Aby zrozumieć tę decyzję, 20 minut zapytał Michael Rushoy, lekarz ogólny, epidemiolog i członek grupy On the Side of Science.

Czy zniesienie izolacji przypadków kontaktu immunologicznego i ich negatywne badanie nie zwiększa zanieczyszczenia?

Kompletny harmonogram szczepień nie eliminuje ryzyka przenoszenia lub przenoszenia wirusa, ale znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia wirusem. Mówiąc najprościej, jeśli jesteś zaszczepiony, masz gotowe przeciwciała, które mogą zneutralizować wirusa, zanim zachorujesz. To rodzaj walki między twoimi przeciwciałami a wirusem, który ma mniej czasu na namnażanie się, więc jesteś mniej zaraźliwy i dostajesz mniej ostre formy. Nawet jeśli ostateczne badanie nie zostanie opublikowane, teraz wiemy, że szczepionka ogranicza infekcje oraz fakt, że jest nosicielem wirusa i ma niebezpieczne formy.

W przypadku pojedynczych kontaktów istnieje interes społeczny i ekonomiczny. Powinniśmy starać się jak najmniej izolować, to na pewno. A potem trzeba ufać ludziom. Tak, kontakty, które zostały zaszczepione, ale uzyskały wynik negatywny, nie będą już musiały się izolować, ale większość rozumie, że konieczne jest zachowanie czujności przez kilka dni. Nie zdejmuj maski w kinie i nie jedz z 40 osobami, nawet jeśli masz negatywne nastawienie.

READ  AIDS: trzeci pacjent wyzdrowiał z HIV, ważne odkrycie

Czy ta strategia rządu jest zrozumiała?

Wszystko zależy od władz projektu. Jeśli projekt ma ograniczyć transmisję tak bardzo, jak to możliwe, najlepiej oczywiście rozważyć utrzymywanie kontaktu z ludźmi. Ale jeśli celem jest zachęcenie ludzi do zaszczepienia się i umówienia wizyty na Doctolib, aby pokazać, że po zaszczepieniu można znaleźć normalne życie, to takie działanie ma sens i jest raczej tym, do czego dążymy.

Problem polega na tym, że aby wiedzieć, czy jest to dobry środek, w rzeczywistości konieczne będzie poznanie progów przyjęć, to znaczy progów śmiertelności, zajętości łóżek na OIOM i codziennego skażenia. Dopóki nie ustalimy progów akceptacji, nie zostaniemy naprawieni. Zbierz żniwo śmierci z koronawirusa. W tej chwili jest tylko 30 zgonów dziennie, czyli trzy razy mniej niż liczba codziennych zgonów w wypadkach drogowych. Jeśli uznamy, że 30 zgonów dziennie jest do zaakceptowania, to środki są dopuszczalne, a jeśli uznamy, że tak nie jest, to nie powinniśmy łagodzić środków, ale nawet podejmować nowe środki. Na koniec omawiamy nowe środki, ale bez celu. Dlatego czekamy na cele, których nie wyznaczyliśmy, a to nie ma sensu.

Dlaczego odosobnienie wydłużyło się do dziesięciu dni zamiast obecnych siedmiu?

Jest to skala, która się dostosowuje au wariant delta. Jest bardziej zakaźny i zaraźliwy, więc zwiększenie izolacji, aby było bardziej skuteczne, ma dla nas doskonały sens. . Ale te okresy izolacji są nadal uznaniowe. Niektórzy ludzie nadal są zaraźliwi po dwóch tygodniach, a inni nie są już zaraźliwi po trzech dniach. The,
zwiększyć do dziesięciu dni, zamiast obecnie siedmiu, jest to limit ryzyka, ale jest to ryzyko, które jesteśmy gotowi podjąć.

Tak samo jest z Karnet zdrowotny, uważa się, że jeśli dana osoba jest zaszczepiona lub wynik testu jest negatywny, ryzyko jest niewielkie i tolerowane. Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, którzy wpadną w luki, ale jest to ryzyko, które rząd uważa za „akceptowalne”.

READ  CovidTracker nie może już śledzić ewolucji wariantu Omicron

Czy zdejmowanie pyska w miejscach wymagających przejścia sanitarnego jest przedwczesne?

Maski to nie to samo. W przypadku miejsc, w których można teraz zdjąć maskę, należy podać pełny harmonogram szczepień lub test PCR. Ale dzięki testowi reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) zwiększa się prawdopodobieństwo zarażenia ludzi. Mówimy o zamkniętych przestrzeniach. Jeśli zdejmiesz maskę w kinie, będzie ekscytująco, a całe kina będą skażone bez zrozumienia niczego, to bardzo zły pomysł. O ile kwestia odosobnienia jest bardzo osobista, o tyle jest to kwestia zbiorowa, która w dużym stopniu wpływa na tłumy.