Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zagrożony przez Sony, dbrand wycofuje swoją czarną skrzynkę ze sprzedaży

To był dobry pomysł na dostosowanie dla graczy, którzy uznali, że ogromne PS5 w kolorze białym jest zbyt krzykliwe. Firma dbrand poinformowała jednak, że wycofuje swój produkt ze sprzedaży ze względu na groźby prawne ze strony Sony.

Marka zaprojektowała czarne boczne torby na PS5

Marka zaprojektowała czarne obudowy boczne na PS5 // Źródło: dbrand

Upewniają się, że robią rzeczy legalnie. Jednak dbrand musiał się poddać. A raczej struktury. Marka, która sprzedawała czarne naczynia dla PlayStation 5 Wiosną ogłosił, że wycofuje je ze sprzedaży ze względu na groźby podjęcia kroków prawnych ze strony Sony.

Jednak świetnym pomysłem było umożliwienie graczom posiadania całkowicie czarnej wersji PS5, a nie tej z dużymi białymi panelami po obu stronach dużej czarnej konsoli. Bardzo wcześnie na premierze nowej konsoli marka dbrand zdołała zachęcić nowych właścicieli możliwością zakupu tych Darkplates, które są kompatybilnymi czarnymi panelami bocznymi, aby uzyskać konsolę o bardzo eleganckim wyglądzie i znacznie mniej wizualnie.

„Śmiało, podążaj za nami!” „

Rzeczywiście, dbrand umieścił wiadomość na jednej ze swoich witryn Sony w interesie Sony: „Śmiało, śledź nas”. Łatwo powiedzieć, że jeśli chodzi o markę akcesoriów, byliśmy pewni, że mamy rację, oferując takie dostosowanie dla PS5. Niestety w Japonii oczywiście nie słyszeliśmy tego w ten sposób, a prawnicy Sony szybko przyjrzeli się sprawie.

Kara wyraźnie spadła. Nie możesz już kupować Darkplates na stronie. dbrand zawsze mówi o swoich jednoczęściowych stanach, ale jeśli chcesz wiedzieć więcej, Strona sprzedaży już nie istnieje.

List prawnika Sony wysłany do dbrand w sprawie płyt PS5

Wiadomość wysłana od prawnika Sony do dbrand dla płyt PS5 // Źródło: dbrand

Administratorzy strony powiedzieli: krawędź Otrzymałem pismo od prawników Sony z wyraźnym wnioskiem o ewentualne zaprzestanie i wycofanie produktów naruszających prawo pod groźbą ścigania. Tokio zarzuca w nim dbrand korzystanie z własności intelektualnej bez zgody, a interfejsy „odwzorowują projekt chronionych produktów” Sony i dodają porwaną kopię ikon PlayStation wygrawerowanych na oryginalnych panelach.

READ  Masowo pobierane aplikacje ukradły tysiące danych uwierzytelniających do banków

dbrand pracuje „w tej chwili”

Ale to nie kończy się na samym Darkplates. Wzywa również Sony do zakończenia marketingu i sprzedaży wszystkich skórek PS5 lub podobnych produktów, w tym prostych skórek. dbrand . powiedział krawędź Zamierza się podporządkować w tym momencie” Na życzenie, które dotarłoby kilka miesięcy temu za pośrednictwem poczty elektronicznej.

zatrudnienie redditdbrand idzie dalej w swoich wyjaśnieniach, ironicznie wyszczególniając pozwy, które producent może wnieść, z odszkodowaniami do 150 000 USD za podróbkę (około 130 000 EUR). Sprzedawca twierdzi jednak, że nie ma sprzeciwu wobec patentu naruszanego przez Sony, aby konkretnie uzasadnić podrabianie, a jedynie „ Popularność komercyjna i szeroki zasięg w mediach » Prawidłowy kształt muszli jest uzasadniony.

dbrand zwraca również uwagę, że Sony oskarża ich o powielanie kultowych ikon PlayStation, które znajdujemy na interfejsach, gdy małe grafiki — oczywiście, musimy przyznać, inspirowane były trójkątami, okręgami, krzyżykami i kwadratami Sony — które „nie naruszają kształtu ich przycisków”. . A jako przypomnienie jednego z elementów serii gier Squid ze zdjęciami…

Po prawej ikony dbrand darkplates;  Na dole po lewej, grafika w grze Squid

Po prawej ikony dbrand darkplates; Na dole po lewej, grafika w grze Squid

Na końcu siedmiostronicowego listu prawnicy Sony chcą wykonać „gest” przeciwko dbrandowi:

Pomimo poważnych obaw o [Sony] Odnośnie zachowania dbrand (…)[Sony] Pragnę zaoferować dbrand uprzejmość rozwiązania tej sprawy bez wszczynania formalnej czynności prawnej.

Innymi słowy, wystarczy zdjąć panele, aby zatrzymać akcję. I dbrand, aby zakończyć swój post na Reddicie dość logicznie przypomnieniem: marka nie bierze żadnej sprzedaży od Sony, musi sprzedawać konsole PS5, aby sprzedawać swoje Darkplates.