Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronomowie wykryli 1652 sygnały radiowe z nieznanego obiektu kosmicznego

Międzynarodowy zespół astronomów odkrył 1652 sygnały radiowe Z tajemniczego źródła kosmicznego, w odległej galaktyce, o której mowa wice 14 października według badanie Opublikowano w czasopiśmie charakter temperamentuAnonimowe źródło wypuściło te sygnały w ciągu zaledwie 47 dni.

Wszechświat wydaje się zawierać coraz więcej tajemnic do rozwikłania. wybuchy szybkie radio (szybko radio wybuchyI FRB) Dla naszych astrofizyków jest to jedno z najbardziej intrygujących zjawisk kosmicznych. W 2007, Ujawniły się pierwsze oznaki Od tego czasu pozostawili uczonych zdezorientowanych co do ich źródeł. ten FRB 121102, po raz pierwszy zaobserwowany w 2012 roku, zrobił wrażenie na astronomie. Międzynarodowy zespół astronomów zarejestrował w ciągu 47 dni 1652 rozbłyski radiowe z tego miejsca nieznane źródło. Obserwacje zostały wykonane w Chinach, między 29 sierpnia a 29 października 2019 r., za pomocą radioteleskopu FAST (Five Hundred Meter Aperture Spherical Radio Telescope). Wcześniej liczba wybuchów wzmiankowany przez to Źródło Było tylko 349.

bing Zhang, profesor fizyki i astronomii na Uniwersytecie Nevada w Las Vegas i współautor badania, wyjaśnia, że « To największa próbka wybuchów ze źródła FRB zebrane do tej pory ». Ponadto nie stwierdzono śladu okresowości, co wyklucza hipotezę a Pojedyncze źródło obraca się jak pulsar. « Może istnieć więcej niż jeden mechanizm do stworzenia FRB z jednego źródła, chociaż do potwierdzenia potrzebna jest informacja zwrotna z częstszych źródeł Zhang pisze. Według profesora: « Wybuchy są prawdopodobnie spowodowane przez powłoki magnetyczne magnesów ’, rzadki typgwiazdy neutronowe, kosmiczne ciała zrodzone z rozpadu gwiazdy.

FRB 121102 to pierwsze odkryte źródło powtarzających się sygnałów radiowych. Pochodzi z galaktyki karłowatej, znajdującej się w części przestrzeni oddalonej o trzy miliardy lat świetlnych od naszej planety. Nawet jeśli źródło pozostaje dla astronomów tajemnicą, to odkrycie pozwoli im uzyskać rozstrzygające wyniki.

READ  Indie wystrzeliły sondę słoneczną, pierwszą tego typu w kraju

Źródło: Vice