Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zadajcie pytania dotyczące tego szczytu i jego wyników naszej prasie, a ona na nie odpowie

Znajdź tutaj wszystkie nasze transmisje na żywo #COP26

12 godz. 50 : Witam, jaki jest format umowy? Czy jest to proste wyliczenie uzgodnionych celów, czy też istnieje również definicja wskaźników, sposobów ich mierzenia i tempa pomiaru, instytucji, która powinna to zrobić, oraz kar, które są stosowane, jeśli stan nie jest zgodny z celami i przeznaczeniem zebranych środków? Dzięki FI

12 godz. 43 : faktycznie @ Yan d… z moimi przyjaciółmi, Napisaliśmy o tym mały artykuł. W sumie 503 lobbystów sektora paliw kopalnych zostało akredytowanych przy COP. Często wchodzą w skład delegacji krajowych i dlatego są zapraszani przez kraje ciągnąć ich stopy Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych ze względu na interesy gospodarcze.

12 godz. 43 : Witam, czytałem, że na tej konferencji COP26 było więcej kredytów dla lobbystów ropy naftowej i innych paliw kopalnych niż dla członków międzynarodowych rządów? Jeśli to prawda, to naprawdę jest początek końca

12 godz. 46 : dzień dobry Umieść tweeta I dzięki za pytania. Masz rację: obietnice obowiązują tylko tych, którzy w nie wierzą. Ale stany mają interes w tym, żeby się tego trzymać. W 2023 r. porozumienie paryskie przewiduje globalny zapas Który będzie monitorował, czy kraje dążą do swoich celów. Umożliwiłoby to wnioskowanie większej liczby krajów, które nie wywiązują się z zawartych z nimi umów. Podobnie setki firm złożyło obietnice (zarówno w zakresie redukcji emisji, jak i finansowania) i tutaj znowu prawdą jest, że trudno upewnić się, że to odzież.

12h39 : Dzień dobry pani. Przede wszystkim gratulacje, świetnie sobie radzicie. Kraje zobowiązują się do ograniczenia gazu i inwestycji. Nie jest to jednak obietnica i nie można ich zmuszać do honorowania umów. Czy kiedykolwiek rozważano taką możliwość? Ponadto część zanieczyszczeń pochodzi od firm i niektórych rodzajów przedsiębiorstw. Ilu z nich złożyło obietnice, złożyło propozycje…? Wreszcie ostatnie pytanie, jaki jest koszt transformacji ekologicznej, czy mamy te środki?

12 godz. 38 : Jak dotąd Francja odmówiła zobowiązania się do zakończenia do końca 2022 r. zagranicznego finansowania projektów związanych z energią kopalną bez technologii wychwytywania dwutlenku węgla. Wyjaśnimy ci W tym artykule jakie są powody.

READ  W Glasgow światowi przywódcy obiecują powstrzymać wylesianie do 2030 r.

12h30 : Barbara Bombelli ogłosiła, że ​​Francja przyłącza się do porozumienia w sprawie zakończenia finansowania zagranicznego projektów paliw kopalnych do końca 2022 roku.

12 godz. 29 : dzień dobry Umieść tweeta ! Trudno Ci odpowiedzieć, ponieważ ostateczna umowa jest nieznana. Z drugiej strony ta COP pokazała, że ​​bardzo trudno było usłyszeć w negocjacjach małe kraje i kraje rozwijające się, które często są głównymi ofiarami globalnego ocieplenia. Ponadto obietnice dotyczące finansowania ze strony bogatych krajów w celu pomocy krajom rozwijającym się w adaptacji i odbudowie po katastrofach klimatycznych są nadal niewystarczające. Możemy też żałować konkretnych zapowiedzi, jak osiągnąć cele.

12 godz. 26 : Witaj FI! Jakie są największe porażki Glasgow?

12 godz. 28 : dzień dobry Umieść tweeta. Tak, te różnice są ogromne! Najlepszy przykład ilustrujący to dał premier Barbadosu na początku COP. Jeśli ocieplenie osiągnie dwa stopnie Celsjusza, jego kraj zniknie pod podnoszącym się poziomem wody. Ale nie w 1,5°C. Ten limit 1,5°C faworyzuje ekspertów z Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), którzy w 2018 r. szczegółowo opisali raport o potrzebie bycia bardziej ambitnym niż tekst porozumienia paryskiego, który mówi o celu. „mniej niż 2 stopnie Celsjusza” Jeśli to możliwe, blisko 1,5 stopnia Celsjusza.

12h23 : ocieplenie o +1 st., +1,5 st., +2 st.. Czy różnice w skutkach są bardzo duże?

12 godz. 26 : dzień dobry @Plassi. Spotkania te są ważne dla oceny zobowiązań różnych krajów, a kiedy to nie wystarcza (jak to często bywa), wywierasz na nie presję! To także miejsce, w którym naukowcy, organizacje pozarządowe, politycy, finansują… tak wiele grup, które muszą się zjednoczyć, aby rozwiązać kryzys klimatyczny. Widzieliśmy wiele porozumień zawieranych na marginesie COP, na przykład dotyczących wylesiania lub emisji metanu.

Masz jednak rację, sugerując, że te szczyty niekoniecznie prowadzą do konkretnych działań. Zobaczymy w końcowym tekście…

12 godz. 17 : dzień dobry ! Czy takie spotkanie jest nadal korzystne?

12 godz. 12 : dzień dobry Umieść tweeta. Ostateczna deklaracja może teraz nastąpić w dowolnym momencie. Szczyt kończy się dziś wieczorem o 18:00, ale dyskusje mają potrwać dość długo (często tak jest!). Porozumienie mogło więc nadejść również jutro lub w niedzielę.

12 godz. 12 Kiedy zostanie opublikowany ostateczny tekst? Czy naprawdę nastąpi postęp? Dziękuję Ci !

READ  „Oddech diabła”: Czym jest ten nowy rodzaj agresji, który staje się coraz bardziej powszechny w Hongkongu?

12h13 : Dzięki Elise i witam wszystkich. Popołudnie zaczynamy z naszym dziennikarzem środowiskowym Mary Adelaide Seagates, Kto odpowie na wszystkie Twoje pytania. Możesz napisać do niej jako komentarz, a ona zajmie trochę czasu, aby ci odpowiedzieć. Zaczynam !

12 o 25 : Oceniamy poranne wiadomości:

Zakazane dla obywateli Iraku, Syrii i Jemenu. „do odwołania”I „Kupić bilety i wejścia na pokład na Białoruś z lotnisk w Turcji”Ogłoszono tureckie władze lotnicze. Nieprzerwany nasze życie.

ten kraje uczestniczące Zachęcamy do zmniejszania finansowania „nieaktywny” paliw kopalnych i przyspieszyć odejście od użytkowania węgla „bez systemu przechwytywania” Carbon, w nowym projekcie końcowym uchwały.

Dyrektor Elektrowni Jądrowej Tricasten w Drum, Złóż skargę na EFR oskarżony o prowadzenie pojazdu „ukryj politykę” Wypadki, franceinfo dowiedziała się od swojego prawnika, potwierdzając informacje z Globalizm.

Przestanie odcinać prąd Dla klientów z niezapłaconymi rachunkami przez cały rok i nie tylko w okresie ferii zimowych. Z drugiej strony dostarczana moc będzie ograniczona do 1000W, co pozwoli „Niezbędne zastosowania” Ale nie na rozgrzewkę.

12 godzina 03 : Jakie są ostatnie negocjacje? Czego możemy się nauczyć z tej konferencji klimatycznej? Prześlij swoje pytania do dziennikarki Marie Adelaide, która zagazuje Cię w obszarze „Komentarze”.

Graj z dala od zmian klimatycznych GIF autorstwa GIPHY Studios Originals

11:30 : „Jestem winnicą od 1998 roku. Jako chłopi zawsze musieliśmy dostosowywać się do warunków, rynku itp. Ale rzeczy zmieniają się tak szybko, że wymaga to bardzo dużej zdolności adaptacyjnej”.

Ta winnica musi Vaucluse Adaptacja do szybko zmieniającego się klimatu.

Denis, winnica w Sainte-Cécile-les-Vignes (Vaucluse), dostosowuje się do wzrostu ekstremalnych warunków pogodowych i konsekwencji globalnego ocieplenia.  (Jessica Comguen/Francja Info)

(Jessica Comguen/Francja Info)

11 godz. 29 : „Kiedy przejęliśmy restaurację, wiedzieliśmy, że to strefa powodziowa, ale tak duże powodzie nie zdarzały się regularnie. Zmiany klimatyczne są dużym problemem i bezpośrednio na nas wpływają”.

Ta restauracja pochodzi z Var Masz do czynienia z częstymi powodziami.

Edward, restaurator w Var, jest zmuszony zainwestować, aby chronić swój zakład przed grożącymi mu powodziami.  (Jessica Comguen/Francja Info)

(Jessica Comguen/Francja Info)

11 godz. 29 : „Dzisiaj mamy bardzo gorący luty, co zmusza nas do biegania w cieniu. Wcześniej mieliśmy złe zimy co pięć do 10 lat, a dobre zimy przez resztę czasu. Wręcz przeciwnie”.

Ten instruktor narciarstwa pochodzi z małego ośrodka w Dobbs Nie może już żyć z tej jednej czynności.

Trener narciarstwa biegowego Dobbs, Fanny, widziała, jak sezon kurczył się na przestrzeni lat z powodu globalnego ocieplenia.  (Jessica Comguin/Francja Info)

(Jessica Comguen/Francja Info)

11 godz. 26 : Uprawy, które wymagają coraz więcej pracy i przystosowują się do kaprysów pogody, a zimy są zbyt łagodne, aby zapewnić pokrywę śnieżną w środku góry… Wraz z moimi kolegami Camille Adaost i Marie Adelaide Segach zebraliśmy Pięć profesjonalnych certyfikatów Już na co dzień cierpi na skutki globalnego ocieplenia.

Od instruktora narciarstwa po rolnika, pięciu profesjonalistów opowiada Franceinfo o konsekwencjach globalnego ocieplenia dla ich życia.  (Jessica Comguen/Francja Info)

(Jessica Comguin/Francja Info)

11:00 : Na razie nadal stoi. Ustalenie finansowania „nieaktywny” dla paliw kopalnych i przyspieszyć wycofywanie się węgla „bez systemu przechwytywania” Dane dotyczące emisji dwutlenku węgla wciąż znajdują się w ostatecznym projekcie decyzji COP 26. Jednak to sformułowanie zostało rozmyte w porównaniu z wcześniejszą wersją tekstu, która po prostu wzywała do „Przyspieszenie wyjścia z finansowania węgla i paliw kopalnych”.

10 o 11 : Aby spróbować jak największej dekarbonizacji sektora żeglugowego, francuskie firmy starają się polegać na wietrze i rozwijać określone technologie, takie jak żaglowe statki towarowe.

pływający statek towarowy "Newliner" Opracowany przez francuską firmę Neoline.  (Morek/Newlin)

(Morek/Newlin)

09:29 Z okazji zakończenia COP 26 nasza prasa, Marie Adelaide Segach, odpowie na pytania dotyczące globalnej konferencji klimatycznej w południe. Zapraszam do zadawania pytań bezpośrednio teraz.

Bardziej frustrujący GIF autorstwa Josha Fredkesa

09:33 : „Istnieje rzeczywista przepaść między tą rzeczywistością, zapowiadającą wzrost gazów cieplarnianych w ciągu najbliższych 10 lat, a tym, co trzeba zrobić, tą neutralnością emisyjną do 2050 r., która powinna skutkować redukcją emisji do 2030 r. o co najmniej 45%. ”

Francuski klimatolog wraz z blisko 200 innymi klimatologami podpisał list, w którym potępił brak rozwagi Najnowszy raport IPCC. wyraża rozczarowanie RFI.

08:13 : „Mamy niewiele możliwości, aby rozmawiać bezpośrednio z politykami. Ale ważne jest, aby nauka była podstawą negocjacji”.I Śnieżny naukowiec upiera się po jej stronie Heidi Seifester, która właśnie omawiała z prezydentem Szwajcarii straty alpejskiego lodowca.

Glacjolog Heidi Seifester stoi przed stoiskiem kriosfer podczas COP26 w Glasgow (Wielka Brytania), 1 listopada 2021 r. (CAMILLE ADAOUST / FRANCEINFO)

(Wielbłąd Adaost / Francja Info)

08:11 : „W Katowicach (Polska) w 2018 r. pawilon naukowy znajdował się na tyłach hangaru. Byliśmy tak daleko od wszystkiego innego, ludzie, którzy nas odwiedzili, musieli być naprawdę podekscytowani. Za flagą brytyjskiego prezydenta”I Pozdrowienia od Valerie Mason-Delmot, klimatolog i współprzewodniczący Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu.

Członkowie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu prezentują swoje ustalenia na konferencji w Glasgow (Wielka Brytania), 2 listopada 2021 r. (CAMILLE ADAOUST/FRANCEINFO)

(Wielbłąd Adaost / Francja Info)

8:10 : W Glasgow skrzydeł naukowych było więcej niż w poprzednich latach. Uczeni są zadowoleni z tego miejsca spotkań decydentów. spotkałem ich.

Zwiedzający przechodzą w pobliżu pawilonów naukowych na COP26 w Glasgow (Wielka Brytania), 2 listopada 2021 r. (CAMILLE ADAOUST/FRANCEINFO)

(Wielbłąd Adaost / Francja Info)