Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holandia ustanowiła częściowe zabezpieczenie na co najmniej trzy tygodnie

Holandia się wycofuje. Premier Holandii Mark Rutte ogłosił w piątek, 12 listopada, ponowne wprowadzenie częściowego powstrzymywania, aby poradzić sobie z rekordową liczbą przypadków Covid-19. Od sobotniego wieczoru i przez co najmniej trzy tygodnie bary, restauracje i niezbędne sklepy, takie jak supermarkety, będą zamykane o 20:00, a mniej ważne sklepy o 18:00.

Obywatele Holandii proszeni są o zakwaterowanie w swoich domach nie więcej niż czterech osób i pracę zdalną, „Chyba że to naprawdę nie jest możliwe”Szczegółowy znak korzenia. Publiczne protesty ustały, a mecze piłki nożnej będą rozgrywane za zamkniętymi drzwiami, w tym eliminacje do Mistrzostw Świata między Holandią a Norwegią w przyszłym tygodniu. Jednak szkoły pozostają otwarte, a pikniki poza domem są dozwolone.

Mark Rutte nazwał tę nową serię działań „Wielki cios na kilka tygodni, bo wirus jest wszechobecny w całym kraju, we wszystkich sektorach i w każdym wieku”. Pod koniec tego, co najmniej trzytygodniowego okresu, dostęp do lokali gastronomicznych i rozrywkowych będzie ograniczony do osób, które zostały zaszczepione lub wyzdrowiały z Covid.

Nowe ograniczenia są wrażliwe politycznie, a tysiące ludzi demonstrowało w Hadze w niedzielę po tym, jak rząd ogłosił ponowne użycie masek w niektórych miejscach publicznych. Demonstranci ponownie zaprotestowali w Hadze w piątek, kiedy ogłoszono środki.

Holandia ogłosiła w czwartek 16 364 nowych przypadków Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, bijąc poprzedni rekord 12 997 przypadków ustalony w grudniu 2020 r. Szpitale ostrzegają, że w obecnych warunkach nie będą w stanie przetrwać zimy.

Szczyt Covid następuje pomimo faktu, że 82% Holendrów w wieku powyżej 12 lat zostało w pełni zaszczepionych. Większość przypadków na oddziale intensywnej terapii (69%) i hospitalizacji (55%) stanowiły osoby nieszczepione, ale pewną rolę odegrała również niższa skuteczność szczepień, zwłaszcza u osób starszych. Holenderski rząd ogłosił, że kampania szczepień przypominających rozpocznie się w grudniu.

READ  W Mali około pięćdziesięciu cywilów zostało zabitych przez podejrzanych o dżihadystę