Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Europejska EMA zaleca dodanie efektu ubocznego – RT po francusku

Europejska Agencja Leków wezwała do dodania rzadkiego typu zapalenia rdzenia, poprzecznego zapalenia rdzenia, do listy skutków ubocznych szczepionki Covid-19 opracowywanej przez Johnson & Johnson.

11 listopada Europejska Agencja Leków (EMA) zasugerowała dodanie efektu ubocznego do: Johnson & Johnson (J&J) Covid-19 Szczepionka.

Przedstawiciel amerykańskiego laboratorium ogłosił, że biuletyn dotyczący skutków ubocznych szczepionek zostanie w rzeczywistości zaktualizowany, aby uwzględnić ryzyko poprzecznego zapalenia rdzenia, rzadkiego rodzaju uszkodzenia neurologicznego spowodowanego zapaleniem rdzenia.

Agencja oceniła również przypadki zespołu przesiąkania włośniczek (CLS) zgłoszone po podaniu szczepionki Covid-19 opracowanej przez Moderna, w ramach aktualizacji zaleceń dotyczących bezpieczeństwa szczepionek.

EMA twierdzi, że została poinformowana o ośmiu przypadkach CLS, ale nie wie jeszcze, czy istnieje związek przyczynowy między tymi przypadkami a wstrzyknięciem szczepionek.

Zespół przesiąkania włośniczek jest bardzo rzadkim i poważnym stanem, który powoduje wyciek płynu z małych naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych), powodując obrzęk, głównie rąk i nóg, niskie ciśnienie krwi, zgrubienie krwi i niski poziom albumin (ważny białka), wyjaśnia EMA.

Dane dotyczące tej choroby zostały również przeanalizowane po podaniu szczepionek AstraZeneca i J&J.

EMA stwierdziła również, że obecnie nie ma wystarczających dowodów na możliwy związek między rzadkimi przypadkami wieloukładowego zespołu zapalnego (MIS) a tak zwanymi szczepionkami informacyjnymi mRNA. , firmy Pfizer i Moderna.

MIS to poważna, ale rzadka choroba, która powoduje stany zapalne różnych części ciała, takich jak serce, płuca, nerki, mózg, skóra, oczy czy narządy układu pokarmowego. J&J i Moderna nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz ze strony Reutersa.

READ  W Międzynarodowym Funduszu Walutowym nie ma zgody co do losu dyrektora generalnego