Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holandia przywróciła częściowe powstrzymywanie

Częściowa reintegracja, której Holandia doświadczy przez co najmniej trzy tygodnie, od soboty 13 listopada, może być zimnym prysznicem dla tak przywiązanych do wolności Holendrów. Sam premier Mark Rutte zgodził się w piątek wieczorem podczas telewizyjnej interwencji: Jest „Zbyt nudna wiadomość” które przekazał swoim rodakom.

Ale upierał się, że jest to również pilna i pilna apelacja. Z ponad 16 000 codziennych infekcji odnotowanych w ciągu ostatnich dwóch dni, królestwo biło najgorsze rekordy w poprzednich falach. A zespół ds. zarządzania epidemią, który doradza władzom, wydał w czwartek bardzo wyraźne ostrzeżenie: działanie było pilne, ponieważ po ogólnym złagodzeniu środków pięć tygodni temu sytuacja znacznie się pogorszyła.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W obliczu wybuchu zanieczyszczenia Holandia zakończyła letnią imprezę

Wysoki wskaźnik śmiertelności (+600 zgonów) został odnotowany w pierwszym tygodniu listopada, ponad 90 000 nowych infekcji w ciągu tygodnia, liczba hospitalizacji niewiele odbiegających od najgorszych, a kraj na mapach Europy jest pomalowany na czarno. …nie ma już mowy o zwlekaniu z ustępującym rządem, który, nawet jeśli jest podzielony ze względu na zakres zaplanowanej reakcji, w końcu staje w kolejce za panem Rutte i ministrem zdrowia Hugo de Jongiem.

Bary i restauracje są zamknięte o godzinie 20:00.

Na zewnątrz kilkudziesięciu protestujących protestowało i podpalało bengalskie pożary, a szef rządu z ponurą miną powtarzał swoje decyzje. Bary, restauracje i supermarkety zostaną zamknięte o 20:00, a sklepy uznane za niepotrzebne o 18:00. Oczekuje się, że ponownie upowszechni się praca zdalna, a w branżach, w których jest niemożliwa do wdrożenia, już wkrótce pracodawcy będą mogli wnioskować o wydanie zezwolenia zdrowotnego – co jednak wymaga zmiany legislacyjnej.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Covid-19: Austria chce ograniczyć liczbę nieszczepionych

Spotkania domowe powinny być ograniczone do czterech osób, a kwarantanna powinna być uogólniona na całą rodzinę, jeśli tylko jeden z jej członków ma pozytywny wynik testu. Obowiązkowa odległość 1,5 m powoduje jej powrót do wszystkich miejsc, w których przejście sanitarne nie jest wymagane. Duże imprezy będą ograniczone do 1250 osób, z obowiązkową kontrolą ruchu i obowiązkowym zamknięciem o godzinie 18:00. W szkolnictwie wyższym liczba studentów nie powinna przekraczać 75 studentów.

READ  Panel amerykański głosuje za pigułką anty-Covid firmy Merck

Utwórz kartę zdrowia

Po pewnym wahaniu władze zdecydowały, że teatry, kina i sale koncertowe nie będą podlegać dalszym ograniczeniom. Ani szkoły. Z drugiej strony, mecze sportowe na wszystkich szczeblach powinny odbywać się bez publiczności, co niewątpliwie będzie jedną z najbardziej niepopularnych decyzji: reprezentacja piłkarska spotka się z Norwegią we wtorek, 16 listopada, w Rotterdamie podczas kluczowego meczu. Kwalifikacje do kolejnego Pucharu Świata.

Masz 23,81% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.