Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NA ŻYWO – Covid: ponad 14 600 przypadków w ciągu 24 godzin, wskazania rosną

Fala epidemii „skrajnego niepokoju” dla dziesięciu krajów europejskich

Europejska Agencja poinformowała w piątek, że sytuacja epidemii Covid-19 nadal się pogarsza w Unii Europejskiej do tego stopnia, że ​​w dziesięciu krajach jest uważana za „niezwykle niepokojącą”, a w dziesięciu „alarmującą”.

Według najnowszej oceny ryzyka Europejskiego Centrum Kontroli Chorób (ECDC) spośród 27 krajów, Belgia, Polska, Holandia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Grecja, Węgry i Słowenia znajdują się w najwyższej kategorii obaw. Z siedzibą w Sztokholmie. Kraje w kategorii „koncern” to Niemcy, Austria, Dania, Finlandia, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Rumunia i Słowacja.

Podsumowując: „Sytuacja epidemiologiczna w Unii Europejskiej charakteryzuje się obecnie szybkim i znaczącym wzrostem zachorowań oraz niską śmiertelnością, ale rośnie ona powoli”.

„Oczekuje się, że wszystkie przypadki, hospitalizacje i zgony wzrosną w ciągu najbliższych dwóch tygodni”: Oczekuje się, że liczba przypadków i zgonów wzrośnie o około 50% w ciągu najbliższych dwóch tygodni, do tygodniowego wskaźnika 300 nowych przypadków i 2,7 zgonów. według najnowszych prognoz na 100 000 mieszkańców.

READ  Stany Zjednoczone nakładają ograniczenia na podróże międzynarodowe