Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na Martynice mediacja zaleca odłożenie zobowiązania do szczepienia

Mediacja zlecona przez rząd w Szpitalu Uniwersyteckim na Martynice, gdzie związek wewnętrzny sprzeciwia się obowiązkowi kart zdrowia i szczepień opiekunów, zaleciła w piątek 12 listopada odroczenie zobowiązania na 31 grudnia, czyli datę zakończenia stanu zagrożenia zdrowia w tym zewnętrznym okrąg.

zasięg w 1On jest Krajowa mediatorka Danielle Toplier powiedziała podczas konferencji prasowej, że podczas swojego pobytu na wyspie, na której mieszkają jej mieszkańcy, spotkała ponad sto osób. „zmartwiony i załamany” On był „Szczególnie dotknęła mnie czwarta fala morderstw”.

Przeczytaj także COVID-19: Na Martynice, gdzie zaangażowanie w szczepienia powoduje silne napięcia, rząd ogłasza mediację

Według najnowszych danych Regionalnej Agencji Zdrowia (ARS), 700 osób zmarło z powodu Covid-19 w CHU w Fort-de-France od początku epidemii, a tylko 38,6% dorosłych w wieku 12 lat i więcej poddaje się pełnemu szczepieniu harmonogram.

Przy wsparciu wirusologa Emmanuela Gordiana i powiatowego dyrektora pracy Leandera Burui, krajowemu mediatorowi nie udało się ustanowić mediacji, w obliczu Joint Health Consortium, które domagało się rozszerzenia swojej misji poza samą służbę publiczną. „Moja praca została wykonana, chociaż formalnie nie rozpoczęliśmy mediacji, jak się spodziewaliśmy”Danielle Toplier, której zadanie zaplanowano do 12 listopada, powiedziała w piątek.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Indie Zachodnie przytłoczone bezprecedensową czwartą falą Covid-19

Sześć zaleceń

W liście skierowanym do Ministerstw Zdrowia i Spraw Zagranicznych Krajowy Mediator sformułował sześć rekomendacji dotyczących: „Utrzymanie zdolności do wzięcia odpowiedzialności za pacjentów” W Szpitalu Uniwersyteckim na Martynice, który „Strach przed pogorszeniem opieki z podziałem na strefy” która dominuje wśród zespołów szpitalnych.

Wśród tych zaleceń mediator sugeruje przesunięcie terminu związanego ze szczepieniem. Wstępnie zaplanowano na 24 października, po pierwszym wyłączeniu, pierwszy zastrzyk zaplanowano na 6 grudnia. Druga dawka, która miała obowiązywać 15 listopada na wyspie, zostanie przesunięta na 31 grudnia.

READ  Rezygnacja, nowy trend wirusowy na TikTok

W tym okresie M.i Toupillier zaleca, aby testy PCR i antygeny były wolne. w ostatnim, „Dla tych, którzy nie chcą być zaszczepieni, należy oczekiwać systemu wsparcia i towarzyszenia przy przekwalifikowaniu lub przekwalifikowaniu zawodowym”.broni misji.

Oczekuje się odpowiedzi ministrów Oliviera Verana i Sebastiena Licornu w nadchodzących dniach.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Na Gwadelupie, pomimo śmiertelnej czwartej fali, niechęć do „wzięcia szczepionki” trwa nadal

Świat z AFP