Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mubasher – Corona Virus: Rzecznik rządu Gabriel Atal nie wyklucza ponownego zabezpieczenia

Epidemia zaczęła pojawiać się w wielu krajach, w tym we Francji. Śledź wszystkie wiadomości związane z Covid-19 we Francji i na całym świecie.

11:47

Policja poinformowała, że ​​aresztowała 15 osób w sobotni wieczór w mieście na północy Holandii po starciach między organami ścigania a setkami osób niezadowolonych z wczesnego zamknięcia barów z powodu COVID-19.

Premier Holandii Mark Rutte ogłosił w piątek ponowne wprowadzenie częściowego powstrzymywania z serią ograniczeń zdrowotnych, szczególnie dotykających sektor restauracyjny, aby poradzić sobie z rekordową liczbą przypadków Covid-19.

Bary i restauracje muszą być zamknięte o 20:00 (19:00 GMT), co najmniej do 4 grudnia.

Setki ludzi zebrało się po zamknięciu na placu w centrum Leeuwarden, stolicy regionu Fryzji, pijąc i śpiewając na schodach sali sądowej, podała holenderska telewizja publiczna NOS.

09:58

Europejska Agencja Kontroli Chorób poinformowała w piątek, że sytuacja związana z epidemią Covid-19 nadal się pogarsza w Unii Europejskiej i jest uważana za „niezwykle niepokojącą” w dziesięciu krajach i „alarmującą” w dziesięciu innych.

„Sytuacja epidemiologiczna w Unii Europejskiej charakteryzuje się obecnie szybkim i znaczącym wzrostem zachorowań oraz niską śmiertelnością, ale rośnie ona powoli”, podsumowuje Europejskie Centrum Kontroli Chorób.

09:03

Rzecznik rządu Gabriel Attal, gość programu „Żyjemy”, powiedział w sobotę 13 listopada w sprawie France 2, że nie wyklucza żadnej możliwości, w tym ewentualnego ponownego powstrzymania, w zakresie zarządzania piątą falą Corony wirus.

„Lekcje, których nauczyłem się jako rzecznik rządu, są takie, że nigdy nie należy niczego wykluczać z zasady. Ta pandemia nadal zaskakuje cały świat” – wyjaśnił, wyjaśniając, że „w tej chwili bezsporne jest mówienie o powstrzymywaniu. w naszym kraju”. Ponieważ mamy bardzo wysoki wskaźnik szczepień. Podniesiony”.

07:34

Austriacka kanclerz ogłosiła w piątek krajowy plan powstrzymywania dla osób, które nie są zaszczepione lub nie mają certyfikatu przeciwciał, podczas gdy stolica, Wiedeń, rozpocznie szczepienie dzieci w wieku 5-11, co jest pierwszym w Unii Europejskiej.

Ta seria środków pojawia się, gdy kraj odnotowuje rekordową liczbę nowych infekcji Covid-19.

READ  Joe Biden znosi europejski zakaz podróżowania