Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Tamizie odkryto trzy rodzaje rekinów

W opublikowanym w środę raporcie Zoological Society of London stwierdzono, że w Tamizie zauważono kilka gatunków rekinów, takich jak rekin kolczasty, rekin cętkowany i rekin cętkowany.

W 1957 Tamiza została uznana za „biologicznie martwą”. Ale od lat 90. do rzeki angielskiej przybywa coraz więcej ptaków i zwierząt morskich. Wśród nich rekiny, koniki morskie i węgorze uczą nas a Raport Towarzystwa Zoologicznego Londyńskiego został opublikowany w środę Był cytowany przez wiele brytyjskich mediów, m.in BBC iWieczorny Standard.

Zaobserwowano w szczególności kilka gatunków rekinów, takich jak rekin kolczasty, haszysz i pstrąg. Zagrożony wyginięciem rekin kolczasty wziął swoją nazwę od kolców przed płetwą grzbietową, których może używać do samoobrony. Jej jad może powodować uczucie dyskomfortu u ludzi. Jest to jedna z niewielu trujących ryb w wodach Wielkiej Brytanii, obok łyżew i rekinów.

Według raportu rekiny rodzą się w Tamizie i tam wychowują młode dzięki lepszej jakości wody i zawartości tlenu.

„Zaniedbane i zagrożone” ekosystemy

„Ujścia rzek są jednym z najbardziej zaniedbanych i zagrożonych ekosystemów, jakie mamy” – powiedziała BBC Alison Debney z Zoological Society of London.

„Zapewnia nam czystą wodę, chroni nas przed powodziami i jest ważną wylęgarnią ryb i dzikiej przyrody. Tamiza jest niezbędna w naszej walce o łagodzenie zmian klimatu i budowanie silnej przyszłości dla przyrody i ludzi” – dodała.

Tamiza to rzeka położona na południu Anglii, uchodząca do Morza Północnego. Jego długość wynosi około 346 km. W sumie naliczono tam ponad 115 gatunków ryb i 92 gatunki ptaków. w wodzie rzeki.

Jeśli zwierząt jest coraz więcej, raport nadal wskazuje na spadek liczby ryb, nie znajdując przyczyny. Temperatura wody również rośnie każdego roku o 0,2 stopnia.

Klemens Putin Reporter BFMTV