Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaćmienie słońca 8 kwietnia: w Quebecu zarejestrowano 28 infekcji oczu

Zaćmienie słońca 8 kwietnia: w Quebecu zarejestrowano 28 infekcji oczu

Według danych Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej zaćmienie słońca, które miało miejsce 8 kwietnia, odcisnęło piętno na niektórych mieszkańcach Quebecu i w prowincji odnotowano 28 infekcji oczu.

Stan zapalny rogówki, zwany zapaleniem rogówki, a nawet suchość spojówki i rogówki (keratoconjunctivitis sicca), a także przypadki retinopatii słonecznej, należą do zmian w oku odnotowanych według stanu na 17 kwietnia.

„Należy zwrócić uwagę, że liczba przypadków może być niedoszacowana, ponieważ dane gromadzone przez kliniki optometrii są zbierane na zasadzie dobrowolności” – zauważyła w poniedziałek w e-mailu Marie-Pierre Blair, rzeczniczka ministerstwa.

Quebec zdecydował się monitorować przypadki urazów oczu związanych z zaćmieniem, we współpracy z Syndykatem Optometrystów w Quebecu, aby monitorować możliwe konsekwencje po zaćmieniu, które przeszło nad prowincją 8 kwietnia.

Podkreślił, że ministerstwo nadal prowadzi analizy mające na celu określenie zakresu jego wpływu na konsultacje nadzwyczajne.I Bardziej okrutny.

Nie ustalono szczegółów dotyczących tego, gdzie wykryto przypadki uszkodzenia oczu, czy to w obszarze, w którym zaćmienie było całkowite, czy częściowe.

READ  Zastrzyk hormonalny do stymulacji dwa razy szybciej