Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pacjent umiera po zakażeniu Covid-19 przez 613 dni: Wiadomości

Pacjent umiera po zakażeniu Covid-19 przez 613 dni: Wiadomości

Po 613 dniach choroby Covid-19 zmarł siedemdziesięcioletni mężczyzna. Jak wynika z doniesień, wkrótce zostanie opublikowane badanie na ten temat Magazyn „Time”..

Przez około dwa lata 72-letni mężczyzna był nosicielem wirusa koronowego. Wspomina, że ​​w lutym 2022 roku zaraził się typem Omicron Magazyn „Time”., czwartek, 18 kwietnia. Holenderscy badacze wskazują, że pacjent zmarł w październiku 2023 r., utrzymując wirusa. Chorował na Covid-19 przez 613 dni. To sprawia, że ​​jest to dłuższa infekcja.

Badanie zostanie zaprezentowane 27 kwietnia

Długowieczność wirusa można wytłumaczyć chorobą krwi, na którą cierpiał pacjent. Chociaż otrzymał wiele zastrzyków szczepionki, jego białe krwinki i przeciwciała nie wystarczyły, aby pokonać wirusa. W próbkach wykazano, że wirus był oporny na strofimab – leczenie przeciwciałami przeciwko Covid-19 – po tym, jak spowodował około pięćdziesiąt mutacji. „Podkreślamy znaczenie ciągłego nadzoru genomicznego ewolucji SARS-CoV-2 u osób z obniżoną odpornością i utrzymującymi się infekcjami”.raporty z badań.

Naukowcy twierdzą, że ten przypadek jest wyjątkowy i nie dotyczył go żaden inny pacjent. Co więcej, schorzenie to było przedmiotem badania, które zostanie zaprezentowane 27 kwietnia w Barcelonie (Hiszpania) w ramach Kongresu Europejskiego Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych.

Opublikowano 22 kwietnia o 11:36, Beric Bastide, 6Medias

READ  Teraz lub nigdy nie poznaj biologicznego pochodzenia wirusa Corona!