Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gitary: W niedzielę można było zaobserwować deszcz meteorytów, oto jak to zrobić

Gitary: W niedzielę można było zaobserwować deszcz meteorytów, oto jak to zrobić

Zobacz moje wiadomości

Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć w niebo i cieszyć się sceną przed nami. W nocy z niedzieli 21 kwietnia na poniedziałek 22 kwietnia 2024 r. GitaryTo jest do powiedzenia Deszcz gwiazdprzemierzy niebo.

Zjawisko to nie jest rzadkie ani odosobnione, gdyż powraca co roku. Jednak ten odcinek będzie bardziej intensywny w najbliższy weekend. pismoaktu.fr On ci pokazuje Jak je monitorować w dobrych warunkach.

Do 20 meteorów na godzinę

Tak naprawdę liry wędrują po niebie od niedzieli 14 kwietnia. Ale w niedzielny wieczór, 21 kwietnia, tak się stanie Bardziej niesamowite. dopóki 20 meteorów na godzinę jest oczekiwany.

W niektórych odcinkach NASA była już w stanie zaobserwować do 100 meteorów na godzinę. Scena przypominająca Perseidyczyli roje meteorów występujące corocznie w sierpniu, podczas których setki meteorów przelatują po niebie na godzinę.

Niebo wolne od zanieczyszczeń świetlnych

Pierwszy środek ostrożności, jaki należy podjąć, aby zobaczyć je optymalnie: upewnij sięBrak zanieczyszczenia światłem Nie zakłócaj nieba.

Co więcej, lokalizacja monitorowania nie ma realnego wpływu. Pamiętajmy jednak, że meteory pochodzą z konstelacji Lutni, tj Na północny zachód.

Aby go zlokalizować, zobacz Jeden z najjaśniejszych punktów na niebie : To jest gwiazda Vega.

Filmy: obecnie w Actu

Wszędzie

Jednakże, Niebo można podziwiać niemal z każdego miejsca. „Gdy przyjdą z innej strony, nie spadają pionowo, więc tak jest lepiej”.aktu.fr.

Tutaj może być jeszcze ciekawiej: trasy są dłuższe. To trochę tak, jak podczas deszczu, gdy jedziesz samochodem: krople spływają po przedniej szybie z pełną prędkością i dłużej spadają przez boczne szyby.

Nicola BóbrPrzewodniczący Komitetu ds. Komet Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego

Niestety w tym roku termin nie jest dobry. Intensywność szczytowa wynosi Bardzo blisko pełni księżyca (25 kwietnia). Warunki nie byłyby idealne, nawet gdyby punkt widokowy znajdował się kilometry od jakiejkolwiek cywilizacji.

READ  2021, kontener kosmiczny

Jak powstaje spadająca gwiazda?

Harfy pochodzą z komety, w tym przypadku z niedzieli Kometa C/1861 G1 (Thatcher)Swoją nazwę zawdzięcza swojemu odkrywcy, amerykańskiemu astronomowi-amatorowi Albertowi Thatcherowi w 1861 roku.

Kometa ta składa się z kryształków lodu, ziemi, materii węglowej i innych pierwiastków. Przechodzi co 415 lat I pozostawia przy każdym przejściu pewną ilość gleba Bardzo duży. To ten sam pył, który tworzy spadające gwiazdy.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, kometa, która również nosi nazwę torus, pozostaje tam w takiej czy innej formie. To nasza planeta wychodzi mu na spotkanie. Co roku o tej porze, w kwietniu, pył przedostaje się do atmosfery z prędkością 49 km/s i ulega rozkładowi.

I tak odchodzą Linia światła W niebie, co mogłoby być Kolorowy.